Najbardziej oczekiwane filmy – styczeń 2023

admin 15 stycznia, 2023

Styczeń 2023 roku będzie świetnym miesiącem dla miłośników filmów. Kolejne premiery zapowiadają się niesamowicie i dostarczą wielu godzin rozrywki. Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jakie produkcje będą szczególnie warte uwagi w styczniu 2023 r., przygotowaliśmy listę, którą znajdziecie poniżej

Wystrzałowe wesele

Wystrzałowe wesele

Wystrzałowe wesele, w reżyserii Jasona Moore’a i według scenariusza Marka Hammera, opowiada historię młodej pary, której ślub zostaje przerwany przez bandę porywaczy. W obliczu niebezpieczeństwa nowożeńcy zmuszeni są do współpracy, aby uratować swoich bliskich. W trakcie tego wydarzenia, miłość pary do siebie zostaje na nowo rozpalona, a wydarzenia tego dnia jeszcze bardziej zbliżają ich do siebie. Film pokazuje odwagę pary i siłę ich więzi. Pomimo niebezpieczeństwa, ich odwaga i determinacja, by chronić siebie nawzajem, jest inspirująca i stanowi potężne przesłanie nadziei.

W trójkącie

W trójkącie

Film „W trójkącie” w reżyserii i według scenariusza Rubena Östlunda to wciągająca i dająca do myślenia opowieść o grupie młodych kochanków i podróżników, których życie zmienia się na zawsze po katastrofie łodzi. Osadzona na bezludnej wyspie bez możliwości ucieczki grupa musi się zjednoczyć, aby znaleźć sposób na przetrwanie. W miarę jak napięcie rośnie, a sytuacja grupy staje się coraz bardziej rozpaczliwa, każda z par musi stawić czoła różnym wyzwaniom i emocjom, starając się jak najlepiej wykorzystać swoje tragiczne okoliczności. Dzięki intensywnej i wciągającej fabule, „W trójkącie” Rubena Östlunda z pewnością utrzyma Cię w napięciu, gdy będziesz obserwować grupę młodych kochanków walczących o przetrwanie.

Kot w butach: Ostatnie życzenie

Kot w butach: Ostatnie życzenie

Kot w butach: Ostatnie życzenie to film animowany w reżyserii utalentowanego Joela Crawforda i napisany przez genialny duet Paula Fishera i Tommy’ego Swerdlowa. W tej ekscytującej i uroczej przygodzie, Kot w butach wyrusza w podróż, aby odkryć legendarne „ostatnie życzenie”, które przywróci mu dziewięć żyć. Po drodze spotyka mnóstwo tajemniczych i barwnych postaci, z których każda ma własną, niepowtarzalną historię i cel. Kot w butach musi polegać na swoim sprycie i odwadze, aby odkryć prawdę o ostatnim życzeniu i przywrócić swoje dziewięć żyć. Po drodze uczy się cennych lekcji o lojalności, przyjaźni i odwadze.

Gra fortuny

Gra fortuny

Film szpiegowski Gra fortuny w reżyserii uznanego Guya Ritchiego i ze scenariuszem autorstwa utalentowanego duetu Ivan Atkinson i Marn Davies, to nic innego jak porywający film. Agent MI6 i specjalista CIA zostają zwerbowani przez międzynarodową koalicję wywiadowczą „Five Eyes”, aby przemierzać świat i udaremniać dystrybucję zaawansowanej technologii, która zagraża globalnemu bezpieczeństwu. Razem wyruszają na porywającą misję, by wyegzekwować sprawiedliwość i ochronić świat przed zagrażającymi im siłami zła.

M3GAN

M3GAN

Fani horrorów, przygotujcie się na strach. Najnowszy film Gerarda Johnstone’a, „M3GAN„, z pewnością wywoła u was dreszcze. Napisany przez Akelę Cooper „M3GAN” opowiada historię inżyniera producenta zabawek, który tworzy humanoidalną postać, która ma być wykorzystana jako produkt w ich linii zabawek. Inżynier nie wie jednak, że postać ta zaczyna wykazywać tendencje autonomiczne, co może mieć tragiczne konsekwencje dla osób zaangażowanych w projekt. W miarę jak zachowanie postaci staje się coraz bardziej nieobliczalne, inżynier staje do wyścigu z czasem, aby powstrzymać robotyczną postać przed dokonaniem spustoszenia.

Godland

Godland

Film Godland, wyreżyserowany i napisany przez Hlynura Pálmasona, to porywająca eksploracja przeszłości Islandii. Pod koniec XIX wieku duński ksiądz udał się do odległego zakątka Islandii z misją zbudowania kościoła. Przemierzając kraj, robił zdjęcia napotkanym po drodze ludziom, poznając ich życie i kulturę. Im bardziej zagłębiał się w zawiłości ich życia, tym bardziej rozumiał ich unikalne perspektywy.

Ślub doskonały

Ślub doskonały

Polska komedia „Ślub doskonały” w reżyserii Nicka Morana i napisana przez Nicka Morana i Wojciecha Pałysa z pewnością rozśmieszy was do łez, ponieważ śledzi losy różnych osób w wielkim dniu ślubu. Daje nam wgląd w cały chaos i zamieszanie, które mogą pojawić się w tak ważnym dniu. Od dawno zaginionych krewnych po niespodziewanych gości i mnóstwo sekretów do odkrycia, nie wiadomo jak źle może się to skończyć.

Duchy Inisherin

Duchy Inisherin

Duchy Inisherin to intensywny i dający do myślenia film wyreżyserowany i napisany przez uznanego irlandzkiego filmowca Martina McDonagha. Ta trzymająca w napięciu historia śledzi losy dwóch przyjaciół, którzy byli sobie bliscy od lat, jak poruszają się po skomplikowanych następstwach nagłego zakończenia przyjaźni przez jednego z nich. Skutki takiej decyzji są dalekosiężne, całkowicie zakłócając i redefiniując ich życie. Film stanowi emocjonalną eksplorację wewnętrznych zawirowań bohaterów, którzy zmagają się z konsekwencjami nagłego zakończenia ich związku.

Babilon

Babilon

Babilon, najnowszy film nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Damiena Chazelle, to pełna gwiazd eksploracja niepohamowanego nadmiaru i chciwości klasycznego Hollywood. Brad Pitt i Margot Robbie przewodzą obsadzie gwiazd, które zabierają widzów na eksplorację dzikiego, często niebezpiecznego świata Hollywood. Film śledzi losy kilku sławnych osób, które zmagają się z powabem sławy i konsekwencjami własnych ambicji. Dzięki wspaniałej scenografii, bogatym projektom produkcyjnym i rozbudowanej ścieżce dźwiękowej, „Babilon” jest spektaklem zaprojektowanym tak, aby zachwycić widzów swoim ogromem i ambicjami. Od transakcji biznesowych o wysoką stawkę po ciemne strony sławy, Babilon z pewnością przykuje uwagę widzów.

Niebezpieczni dżentelmeni

Niebezpieczni dżentelmeni

Polski film „Niebezpieczni dżentelmeni” w reżyserii Macieja Kawalskiego to porywający komediodramat, którego akcja rozgrywa się w Zakopanem w 1914 roku. Film opowiada historię czterech rozrywkowych facetów, którzy po nocy spędzonej na zabawie budzą się i dowiadują, że są uwikłani w spisek – a na ich kanapie leży trup.

Till

Till

Till to mocny film, wyreżyserowany i napisany przez Chinonye Chukwu i Keitha Beauchampa. Film opowiada historię Mamie Till Mobley, która aktywnie poszukuje sprawiedliwości za zabójstwo swojego 14-letniego syna Emmetta podczas wizyty u rodziny w Mississippi. Film śledzi podróż Mamie, która wyrusza w poszukiwaniu zemsty, przeciwstawiając się systemowemu rasizmowi i opresji, które pozwoliły mordercy jej syna pozostać bezkarnym. W trakcie poruszania się po skomplikowanej sieci przeszkód prawnych i niesprawiedliwości społecznej, determinacja Mamie ostatecznie prowadzi do przełomowego procesu, który zmienia bieg historii. Till to ważny film, który rzuca światło na trwającą od wieków walkę o sprawiedliwość rasową w Ameryce.

Mumie

Mumie

Film animowany „Mumie” został wyreżyserowany przez uznanego Juana Jesúsa Garcíę Galochę, a scenariusz napisali Jordi Gasull i Javier López Barreira. Film rozgrywa się we współczesności i jest porywającą przygodą, w której śledzimy losy trzech starożytnych egipskich mumii, które w tajemniczy sposób zostają przeniesione do współczesnego świata.

Chleb i sól

Chleb i sól

Film Damiana Kocura „Chleb i sól” opowiada wciągającą historię studenta prestiżowej warszawskiej Akademii Muzycznej, który wraca latem do rodzinnego miasta. Po przyjeździe spotyka się z trwającym sporem pomiędzy rdzennymi mieszkańcami miasta a imigrantami.

Pokusa

Pokusa

Thriller erotyczny „Pokusa„, w reżyserii Marii Sadowskiej i według scenariusza Edyty Folwarskiej i Tomasza P. Chenczke, przedstawia niesamowitą historię ambitnej młodej reporterki Inez. Poruszając się po sekretach wysoko postawionych sportowców i celebrytów, Inez odkrywa, że prawda jest często dużo dziwniejsza niż fikcja. Dzięki narracji opartej na prawdziwych wydarzeniach, „Pokusa” bada głębię ludzkiej natury, ukazując niebezpieczeństwo i intensywność naszych najskrytszych pragnień. Od konsekwencji uzależnienia do siły pokusy, ten film oferuje porywającą eksplorację ciemnej strony sławy i fortuny.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień4