Najbardziej oczekiwane filmy – luty 2023

Adam Mak15 stycznia, 2023

Luty 2023 roku z pewnością będzie wspaniałym miesiącem dla premier filmowych. Dzięki takim hitom jak na przykład „Wieloryb” i „Ant-Man i Osa: Kwantomania”, oferta tego miesiąca z pewnością zadowoli kinomanów w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Miesiąc luty będzie obfitował w kinowe propozycje, których nie można przegapić.

Aftersun

Aftersun to film fabularny napisany i wyreżyserowany przez Charlotte Wells. Film opowiada historię Caluma, młodego ojca i jego córki Sophie, którzy wyruszają w podróż do tureckiego kurortu. Podczas wakacji udaje im się wzmocnić więź między nimi, tworząc wspomnienia, które pozostaną na całe życie. Kiedy wakacje dobiegają końca, Calum i Sophie nagrywają wyjątkowe chwile na kasetę VHS, tworząc trwałą pamiątkę po wspaniałym czasie, który razem spędzili. Ta wzruszająca historia ojca i jego córki z pewnością poruszy serca widzów, pozostawiając niezatarte wrażenie na wszystkich, którzy poświęcą czas na jej obejrzenie.

Podejrzana

Podejrzana

Film „Podejrzana„, wyreżyserowany przez znanego koreańskiego twórcę Chan-wook Parka i napisany przez Parka i Seo-kyeong Jeonga, to thriller psychologiczny w klasycznym stylu noir. Prowadząc śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, detektyw jest zafascynowany wydarzeniami towarzyszącymi sprawie i ma wątpliwości co do małżonki zmarłego. W miarę jak detektyw szuka wskazówek, odkrywa głęboko zakopane przez przeszłość tajemnice, które prowadzą go do porywającego poszukiwania prawdy.

Pukając do drzwi

Pukając do drzwi

Pukając do drzwi, napisany i wyreżyserowany przez uznanego filmowca M. Night Shyamalana, śledzi Erica, Andrew i ich adoptowaną córkę, jak cieszą się bardzo potrzebnymi wakacjami w odległym domku. Jednak ich odpoczynek zostaje wkrótce zakłócony przez gwałtowny atak prowadzony przez Leonarda, tajemniczą postać, która ostrzega ich, że świat stoi na krawędzi apokalipsy. Zdesperowani, aby chronić swoją rodzinę, Eric i Andrew wkrótce znajdą się w walce o przetrwanie, ponieważ straszne ostrzeżenia Leonarda wydają się być prawdziwe. W obliczu zagrożenia przyszłości ich córki, para musi podjąć szereg trudnych decyzji i spróbować odkryć prawdę kryjącą się za słowami Leonarda. Gdy poszukiwanie odpowiedzi prowadzi ich na mroczną ścieżkę, muszą zmierzyć się z własnymi lękami.

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Komediowy film przygodowy „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka„, wyreżyserowany i napisany przez Guillaume’a Caneta i Juliena Hervé, opowiada historię dwóch dzielnych i lojalnych Galów, którzy wyruszają na akcję ratunkową. W filmie, cesarzowa Chin została porwana w wyniku zamachu stanu przez nielojalnego księcia. W odpowiedzi Asteriks i Obeliks wyruszają na epicką wyprawę, aby ją uratować i przywrócić pokój i sprawiedliwość w Państwie Środka. W trakcie swojej podróży Asteriks i Obeliks muszą stawić czoła wielu niebezpiecznym przeszkodom, od dzikich zwierząt po zaciekłych wojowników, a wszystko to przy okazji odkrywania tajemnic tajemniczego Państwa Środka.

Heaven in Hell

Heaven in Hell

Film „Heaven in Hell” w reżyserii Tomasza Mandesa to mocna eksploracja ludzkich doświadczeń i zmagań z miłością. Film śledzi relację dojrzałej kobiety i młodego mężczyzny, których dzieli piętnaście lat, co potęguje intymną więź i rodzące się między nimi emocje. W miarę jak dwójka bohaterów zbliża się do siebie, muszą stawić czoła licznym wyzwaniom i głębokim emocjom, które testują siłę ich miłości. W obliczu tych przeszkód, są zmuszeni do konfrontacji z rzeczywistością miłości i głębokich więzi, które mogą powstać nawet w obliczu wielkich przeciwności.

Wieloryb

Wieloryb

Wieloryb, naładowany emocjami dramat w reżyserii Darrena Aronofsky’ego i napisany przez Samuela D. Huntera, opowiada historię Charliego, nauczyciela angielskiego, którego poważna otyłość doprowadziła do napiętych relacji z nastoletnią córką. Po doświadczeniu bliskim śmierci, Charlie wyrusza w emocjonalną podróż, której celem jest odbudowanie relacji z córką i pogodzenie się z własną śmiertelnością. Poprzez prowokujący do myślenia i potężny symbolizm, film Aronofsky’ego umiejętnie bada głęboki wpływ fizycznej i emocjonalnej wagi na życie i relacje Charliego.

Ant-Man i Osa: Kwantomania

Ant-Man i Osa: Kwantomania

Ant-Man i Osa: Kwantomania to nadchodzący film akcji w reżyserii Peytona Reeda i napisany przez Jeffa Lovenessa. Ten wysoce oczekiwany projekt jest sequelem filmu Ant-Man i Osa z 2018 roku i trzecią odsłoną serii filmowej Marvel Studios Ant-Man. W filmie występują Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Kathryn Newton oraz Jonathan Majors jako Kang the Conqueror. Film śledzi Ant-Mana i Osę, jak walczą z Kangiem Zdobywcą, podróżującym w czasie złoczyńcą ustawionym na spustoszenie świata. Ant-Man i Osa muszą wykorzystać sferę kwantową, by powstrzymać Kanga, łącząc siły z dawnymi sojusznikami.

Blisko

Blisko

Film dramatyczny „Blisko„, wyreżyserowany przez Lukasa Dhonta i napisany przez Angelo Tijssensa i Lukasa Dhonta, to pełna emocji narracja, która śledzi historię dwóch trzynastolatków, Léo i Rémiego, którzy są w trakcie odkrywania i poznawania swojej tożsamości. Dzięki koleżeństwu, obaj chłopcy tworzą silną więź i wyruszają w podróż w poszukiwaniu siebie.

Tata

Tata

Film fabularny „Tata” to dramat wyreżyserowany przez uznaną reżyserkę Annę Maliszewską. Historia opowiada o Michale, zawodowym kierowcy ciężarówki i samotnym ojcu, który niespodziewanie zostaje zmuszony do zabrania w podróż swojej córki i jej przyjaciółki. Podróż okazuje się pełna przygód i niespodziewanych przeszkód, testując ich relacje i ostatecznie prowadząc do odkrycia przeszłości Michała i jego córki.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień4