Najbardziej oczekiwane filmy – kwiecień 2023

Adam Mak20 marca, 2023

Kwiecień 2023 roku zapowiada się bardzo interesująco pod względem kinowych premier. Wśród najbardziej oczekiwanych filmów znajdują się zarówno kontynuacje znanych serii, jak i nowe projekty uznanych reżyserów. Oto kilka tytułów, które warto zobaczyć w kwietniu.

Najbardziej oczekiwane filmy – kwiecień 2023

Air

Film “Air” z 2023 roku to nadchodzący amerykański biograficzny dramat opowiadający o historii sprzedawcy obuwia Sonny’ego Vaccaro i jego roli w pozyskaniu przez Nike największego koszykarza w historii – Michaela Jordana. Film jest reżyserowany przez Bena Afflecka i napisany przez Alexa Convery. W rolach głównych występują Matt Damon, Affleck, Jason Bateman, Chris Messina, Marlon Wayans, Chris Tucker i Viola Davis.

Egzorcysta papieża

Egzorcysta papieża” to film grozy o nadprzyrodzonym charakterze w reżyserii Juliusa Avery’ego. Film opowiada o prawdziwej postaci księdza Gabriele Amortha, który był głównym egzorcystą Watykanu i który przeprowadził ponad 100 tysięcy egzorcyzmów w swoim życiu. Film jest oparty na wspomnieniach Amortha Wyznania egzorcysty i Nowe wyznania egzorcysty.

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Film “Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” to film fantasy inspirowany znaną grą RPG Dungeons & Dragons. Za kamerą stoją John Francis Daley i Jonathan Goldstein. Akcja filmu skupia się na sympatycznym złoczyńcy i jego niezwykłych towarzyszach, którzy podążają za tajemniczym artefaktem.

Renfield

Renfield to film łączący horror i komedię w reżyserii Chrisa McKaya. Film jest oparty na oryginalnym pomyśle Roberta Kirkmana i scenariuszu Ryana Ridleya. Film skupia się na tytułowym bohaterze – słudze legendarnego wampira Drakuli, który postanawia zmienić swoje życie po tym jak poznaje kobietę i się w niej zakochuje.

Bezmiar

Bezmiar w reżyserii Emanuela Crialese, z Penélope Cruz i Luisem Tosarem w rolach głównych. Film opowiada o młodej rodzinie Borghetti, która wprowadza się do nowego mieszkania w Rzymie w latach 70. XX wieku. Tam odkrywają tajemnicze pudełko z nagraniami głosowymi poprzednich lokatorów – kobiety i jej syna.

Prawdziwe życie aniołów

Film jest dramatem o Adamie (Krzysztof Globisz), znanym aktorze teatralnym, który doznaje ciężkiego udaru i traci zdolność mówienia. Jego jedyną nadzieją na powrót do normalnego życia jest pomoc jego żony (Małgorzata Kożuchowska), przyjaciela (Janusz Chabior) i lekarza (Marek Kalita). Prawdziwe życie aniołów opowiada o sile miłości i przyjaźni, które pomagają Adamowi pokonać przeciwności losu i odzyskać swoją pasję.

Martwe zło: Przebudzenie

Film jest kontynuacją kultowej serii horrorów “Martwe zło” (Evil Dead), w której grupa ludzi musi stawić czoła złowrogim siłom z księgi umarłych. Tym razem akcja przenosi się do współczesnego miasta, gdzie dwie siostry (Alyssa Sutherland i Lily Sullivan) spotykają się po latach rozłąki. Ich rodzinne ponowne zobaczenie zostaje jednak przerwane przez pojawienie się opętanych demonów, które zagrażają ich życiu i zdrowiu psychicznemu. Martwe zło: Przebudzenie ma być mroczniejszy i bardziej realistyczny niż poprzednie części.

Piękna katastrofa

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Jamie McGuire o burzliwym związku między Abby Abernathy, skromną studentką pierwszego roku, a Travis Maddox, przystojnym i niebezpiecznym bokserem. Abby chce uniknąć kłopotów i skupić się na nauce, ale Travis nie daje jej spokoju i zakłada się z nią o miesiąc bycia parą. Jeśli on przegra walkę, musi zaprzestać boksowania. Jeśli ona przegra walkę, musi zamieszkać z nim w jego mieszkaniu. Co zaczyna się jako gra, szybko zmienia się w namiętny romans pełen zwrotów akcji.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień4