What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Mów do mnie! Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Mów do mnie! po rejestracji.

Mów do mnie!

Mów do mnie!

Talk to Me
2023/07/27R
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Mów do mnie!
Tytuł oryginalny: Talk to Me
Kraj produkcji: Australia
Premiera: 2023
Czas trwania: 94 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Mów do mnie! cały film

Mów do mnie! cały film to australijski horror który skupia się na zjawiskach nadprzyrodzonych, który zrobił furorę na festiwalach filmowych i trafił do kin pod skrzydłami wytwórni A24. Film jest debiutem reżyserskim braci Danny’ego i Michaela Philippou, którzy napisali scenariusz razem z Billem Hinzmanem na podstawie pomysłu Daleya Pearsona. W rolach głównych występują Sophie Wilde, Joe Bird, Alexandra Jensen, Otis Dhanji i Miranda Otto. Film opowiada o grupie przyjaciół, którzy odkrywają sposób na przywoływanie duchów za pomocą zakonserwowanej dłoni i wpadają w spiralę niebezpiecznych zjawisk paranormalnych.

Z czym się mierzą bohaterowie w całym filmie Mów do mnie!?

W całym filmie Mów do mnie! Mia (Sophie Wilde) jest młodą kobietą, która ma problemy z komunikacją z innymi ludźmi. Jej jedynymi przyjaciółmi są Riley (Joe Bird), Jade (Alexandra Jensen) i Daniel (Otis Dhanji), którzy również czują się wyobcowani i znudzeni swoim życiem. Pewnego dnia Riley zabiera ich do opuszczonego domu pogrzebowego, gdzie znajdują zakonserwowaną dłoń należącą do niejakiego Josha (Chris Alosio), który był medium i zmarł w tajemniczych okolicznościach. Riley przekonuje ich, że jeśli dotkną dłoni i zadadzą pytanie, to usłyszą odpowiedź od ducha Josha. Mia jest sceptyczna, ale zgadza się spróbować. Ku jej zdziwieniu, eksperyment się udaje i ona i jej przyjaciele słyszą głos Josha w swoich głowach.

Zafascynowani nowym doznaniem, postanawiają powtórzyć seans kilka razy, zadając Joshowi różne pytania o jego życie i śmierć. Nie zdają sobie jednak sprawy, że każdy kontakt z duchem ma swoją cenę i że Josh nie jest jedynym bytem, który się do nich odzywa. Wkrótce zaczynają się dziać dziwne i przerażające rzeczy: przedmioty się poruszają, telefony się psują, ludzie się zachowują nienaturalnie. Mia odkrywa, że Josh był zamieszany w okultystyczne rytuały i że jego dłoń jest bramą do innego świata, pełnego złych sił. Musi znaleźć sposób na przerwanie połączenia z duchami, zanim będzie za późno.

Od YouTube’owych krótkometraży do pełnometrażowego horroru – Mów do mnie! cda

Mów do mnie! cda jest debiutem reżyserskim braci Danny’ego i Michaela Philippou, którzy zdobyli popularność na YouTube pod pseudonimem RackaRacka. Ich krótkie filmy wyróżniają się humorystycznym i dynamicznym stylem oraz imponującymi efektami specjalnymi. Bracia postanowili spróbować swoich sił w długometrażowym kinie i stworzyć horror inspirowany własnymi przeżyciami z seansów spirytystycznych. Do współpracy zaprosili scenarzystę Billa Hinzmana, który ma na koncie takie filmy jak The Babadook czy The Nightingale. Pomysłodawcą filmu jest Daley Pearson, producent i twórca serialu Bluey.

Film powstał dzięki wsparciu finansowemu Causeway Films, Screen Australia, South Australian Film Corporation oraz Head Gear Films i Metrol Technology. Zdjęcia do filmu realizowano w Adelaide i okolicach przez 25 dni. Bracia Philippou zrezygnowali z komputerowych efektów specjalnych na rzecz praktycznych rozwiązań, które nadają filmowi autentyczności i realizmu. Zainspirowani klasykami gatunku, takimi jak Egzorcysta czy Obecność, stworzyli film pełen napięcia i grozy, który trzyma widza w napięciu od początku do końca. Film łączy również elementy humoru i dramatu, które sprawiają, że bohaterowie są wiarygodni i sympatyczni.

Film Mów do mnie! zadebiutował na Festiwalu Filmowym w Adelaide w październiku 2022 roku, gdzie spotkał się z pozytywnym odbiorem publiczności i krytyków. Następnie film został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym Sundance w styczniu 2023 roku , gdzie wywołał sensację i został zakupiony przez A24 do dystrybucji. Film pokazywany był również na innych prestiżowych festiwalach, takich jak Berlinale czy South by Southwest (SXSW).

Kto gra w filmie Mów do mnie! online?

W Mów do mnie! online w roli głównej występuje Sophie Wilde, która zagrała wcześniej w serialach takich jak Eden czy Playing for Keeps. Aktorka wciela się w postać Mii, nieśmiałej i samotnej dziewczyny, która ma problemy z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi. Mia jest główną ofiarą duchów, które przejmują nad nią kontrolę i zmuszają ją do robienia strasznych rzeczy. Sophie Wilde zaimponowała krytykom i widzom swoją intensywną i przekonującą grą aktorską, która wymagała od niej zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego wysiłku.

Przy boku Sophie Wilde grają Joe Bird jako Riley, Alexandra Jensen jako Jade i Otis Dhanji jako Daniel – przyjaciele Mii, którzy biorą udział w seansach z duchami i stają się świadkami ich przerażających skutków. Joe Bird jest znany z serialu The End of the F***ing World, Alexandra Jensen z filmu The Dry, a Otis Dhanji z filmu Penguin Bloom. W rolach drugoplanowych pojawiają się Miranda Otto jako Sue – matka Mii, która nie rozumie jej problemów; Marcus Johnson jako Max – chłopak Jade, który jest sceptyczny wobec duchów; Alexandria Steffensen jako Rhea – koleżanka Mii z pracy, która ma sekret; Zoe Terakes jako Hayley – siostra Rhei, która jest uzależniona od mediów społecznościowych; Chris Alosio jako Joss – medium, którego dłoń służy do kontaktu z duchami.

Podsumowanie i ocena filmu

Film Mów do mnie! jest jednym z najbardziej oryginalnych i przerażających horrorów ostatnich lat. Film łączy elementy nadprzyrodzonego thrillera z humorem i dramatem, tworząc niezapomniane kino grozy. Film zachwyca zarówno scenariuszem, reżyserią, grą aktorską, jak i efektami specjalnymi. Film porusza także ważne tematy społeczne i psychologiczne, takie jak samotność, alienacja, uzależnienie od mediów społecznościowych i poszukiwanie sensu życia. Film jest pełen napięcia i grozy, które nie pozwala widzowi oderwać wzroku od ekranu. Film jest również pełen niespodzianek i zwrotów akcji, które trzymają widza w napięciu do samego końca.

Film Mów do mnie! jest filmem godnym polecenia dla wszystkich fanów horroru i nie tylko. Film jest zarówno rozrywkowy, jak i refleksyjny, zarówno zabawny, jak i przerażający. Film jest filmem, który zapada w pamięć i który warto obejrzeć na dużym ekranie. Mów do mnie! to film, który mówi do nas: porozumiewajmy się ze sobą – ale nie z duchami.


Mów do mnie! cały film

Wyszukaj cały film Mów do mnie! online

Nie czekaj, już teraz wyszukaj cały film Mów do mnie!. Film można znaleźć na popularnych stronach, na przykład vider, cda czy zalukaj lub w serwisach VOD. Interesują Cię podobne produkcje online? Sprawdź filmygo.pl i znajdź coś dla siebie.

12 komentarzy
Udostępnień5

Mogą Ci się spodobać

Inside
Konsekracja
Niewierni w Paryżu
John Wick 4
Czas krwawego księżyca
Odejdź!
Ambulans
Play Dead
Plane
Tyler Rake 2
Apokawixa
Mission: Impossible 7 Dead Reckoning Part One