Święto ognia Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Święto ognia po rejestracji.

Święto ognia

Święto ognia


2023/09/21Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Święto ognia
Tytuł oryginalny: Święto ognia
Kraj produkcji: Poland
Premiera: 2023
Czas trwania: 94 Minut
Gatunek:


Święto ognia cda to najnowsze dzieło Kingi Dębskiej, reżyserki znanej z takich komedii obyczajowych jak “Hel”, “Moje córki krowy” czy “Zabawa, zabawa”. Tym razem jednak Dębska sięga po powieść Jakuba Małeckiego, laureata Nagrody Literackiej im. Norwida, i tworzy kameralną i wzruszającą historię o trzech członkach rodziny, którzy każde na swój sposób próbują poradzić sobie z przeszłością i znaleźć szczęście w teraźniejszości.

Fabuła całego filmu Święto ognia

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich przeciwności losu, Nastka nie traci nadziei i humoru, a jej wyobraźnia pozwala jej przenosić się w innych ludzi i przeżywać ich emocje.

Jej ojciec Poldek (Tomasz Sapryk) jest strażakiem, który codziennie ryzykuje życie, ratując innych. Jego pasja do zawodu wynika z traumy z dzieciństwa, kiedy to stracił rodziców w pożarze. Poldek stara się być dobrym ojcem dla swoich córek, ale nie potrafi się z nimi zbliżyć i wyrazić swoich uczuć. Jego jedynym ukojeniem jest wspomnienie pierwszej miłości – Józefiny (Kinga Preis), która odeszła od niego po tragicznym wydarzeniu.

Łucja (Joanna Drabik) to starsza siostra Nastki, która poświęciła swoje życie dla baletu. Jej talent i determinacja sprawiły, że została solistką w prestiżowym teatrze. Jednak za sukcesem kryje się ból i samotność. Łucja nie potrafi nawiązać trwałych relacji z innymi ludźmi, a jej jedynym przyjacielem jest alkohol. Kiedy dowiaduje się o chorobie swojej siostry, postanawia wrócić do domu i spróbować naprawić rodzinne więzi.

Recenzja filmu Święto ognia online

Święto ognia online to film pełen ciepła, emocji i poezji. Dębska z dużą wrażliwością i szacunkiem oddaje klimat i styl powieści Małeckiego, zachowując jednocześnie swój własny język filmowy. Scenariusz napisany przez reżyserkę i Agnieszkę Glińską wiernie oddaje główne wątki i postacie książki, ale też wprowadza kilka zmian i uzupełnień, które sprawiają, że film jest bardziej dynamiczny i aktualny.

Obsada

Znakomitą rolę odgrywa tu również obsada aktorska. Paulina Pytlak debiutuje na ekranie w roli Nastki i robi to z wielkim wdziękiem i naturalnością. Jej kreacja jest pełna życia, niewinności i uroku. Tomasz Sapryk jako Poldek pokazuje swoją dojrzałość i klasę jako aktor dramatyczny. Jego postać jest skomplikowana i sprzeczna – z jednej strony odważny i odpowiedzialny strażak, z drugiej strony zagubiony i samotny człowiek. Joanna Drabik jako Łucja imponuje nie tylko swoją grą aktorską, ale też umiejętnościami tanecznymi. Jej rola jest pełna napięcia, buntu i cierpienia, ale też nadziei i przebaczenia. Warto też wspomnieć o znakomitych rolach drugoplanowych, takich jak Kinga Preis, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman czy Mikołaj Roznerski.

Głębia filmu Święto ognia cda

Święto ognia cda Dębskiej nie jest jednak tylko opowieścią o rodzinie, miłości i marzeniach. To także film o tajemnicach, które skrywają się w przeszłości i wpływają na teraźniejszość. Tajemnica, która dotyczy pochodzenia Nastki i jej niezwykłego daru, jest kluczem do zrozumienia całej historii i jej sensu. Film stawia pytania o to, co jest ważne w życiu, jak radzić sobie z traumą i stratą, jak szukać szczęścia i spełnienia. Nie daje jednak prostych odpowiedzi, lecz pozostawia widza z własnymi refleksjami i emocjami.

Muzyka

Muzyka w filmie Święto ognia jest dziełem Bartosza Chajdeckiego, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów, znanych z takich produkcji jak “Czas honoru”, “Stulecie Winnych” czy “Korona królów”. Chajdecki stworzył muzykę, która podkreśla nastrój i klimat filmu, a także oddaje charakter i emocje bohaterów. Muzyka jest zróżnicowana i bogata w różne gatunki i style, od klasycznych utworów orkiestrowych, przez jazzowe i bluesowe melodie, po współczesne brzmienia elektroniczne. Muzyka jest także ważnym elementem fabuły, ponieważ Nastka lubi słuchać piosenek Sama Cooke’a, który jest jej idolem i inspiracją. Piosenki tego amerykańskiego wokalisty soul stanowią motyw przewodni filmu i są źródłem radości i nadziei dla Nastki i jej rodziny.

12 komentarzy
Udostępnień0

Najnowsze wpisy na blogu

Zobacz wszystkie
Planeta Małp: Wszystkie części po kolei
Początki i Rozwój Serii „Planeta Małp” to amerykańska franczyza science fiction, obejmująca filmy, książki, seriale telewizyjne, komiksy i inne media, przedstawiające świat, w którym ludzie i inteligentne małpy walczą o kontrolę. Wszystko zaczęło się od francuskiego autora Pierre’a Boulle’a i jego powieści z 1963 roku „La Planète des singes”. Powieść stała się inspiracją do serii…
Piła: Wszystkie części po kolei
Wprowadzenie do serii „Piła” Franczyza filmowa „Piła” to dzieło reżysera Jamesa Wana i scenarzysty Leigha Whannella, które zadebiutowało na ekranach w 2004 roku i szybko zyskało status kultowego dzieła w gatunku horrorów. Seria skupia się na postaci Johna Kramera, znanego jako „Jigsaw”, seryjnego mordercy, który rzuca swoim ofiarom wyzwanie w postaci sadystycznych „gier” mających na […]
Harry Potter: Wszystkie części po kolei
Magia na ekranie: Początek przygody Kiedy w 2001 roku światło dzienne ujrzał „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, nikt nie spodziewał się, że będzie to początek jednej z najbardziej dochodowych serii filmowych wszech czasów. Adaptacja magicznego świata stworzonego przez J.K. Rowling była krokiem w nieznane. Produkcja wymagała nie tylko ogromnych nakładów finansowych, ale i odwagi, by […]
Strażnicy Galaktyki: Wszystkie części po kolei
Uniwersum Marvela jest pełne ikonicznych postaci, a „Strażnicy Galaktyki” dołączyli do tego panteonu w 2014 roku, chociaż ich korzenie sięgają komiksów z 1969 roku. Film odwołuje się do wersji drużyny z 2008 roku, którą tworzą Star-Lord, Rocket Raccoon, Groot, Gamora i Drax Niszczyciel. Reżyser James Gunn z dużą swobodą kreatywną dostosował postacie i ich historie, […]
Trolle: Wszystkie części po kolei
„Trolle” są wyjątkową serią filmów animowanych, która została stworzona przez renomowane studio animacyjne DreamWorks Animation. Inspiracją do stworzenia tej kolorowej i pełnej muzyki serii były popularne zabawki Troll Doll, które zostały stworzone przez Thomasa Dama. Zabawki te, znane ze swoich charakterystycznych kolorowych włosów sterczących do góry, zyskały popularność w latach 60. XX wieku, a ich […]

Mogą Ci się spodobać

Niezgaszalni
Menu
Teściowie 2
Johnny
Missing
Shazam! Gniew Bogów
Shrek Forever
Wielki zielony krokodyl domowy
Braty
Listy do M. 4
Doppelgänger. Sobowtór
Prawdziwe życie aniołów