What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Śubuk Cały Film (2022) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Śubuk po rejestracji.

Śubuk

Śubuk

Śubuk
2022/12/02Not Rated
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Śubuk
Tytuł oryginalny: Śubuk
Kraj produkcji: Polska
Premiera: 2022
Czas trwania: 112 Minut
Gatunek:

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Śubuk cały film

W kinie polskim nie brakuje filmów o samotnych matkach, które muszą zmagać się z trudnościami życia i wychowania dzieci. Jednak nie wiele jest takich, które pokazują problem autyzmu i jego konsekwencje dla rodziny i społeczeństwa. Cały film Śubuk – najnowsze dzieło Jacka Lusińskiego, który opowiada historię Maryśki (Małgorzata Gorol) i jej syna Kubusia (Wojciech Krupiński i Wojciech Dolatowski), urodzonego w 1989 roku z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Od narodzin do dorosłości – życie z autyzmem w całym filmie Śubuk

Cały film Śubuk rozpoczyna się od sceny porodu Maryśki, która zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem (Filip Pławiak). Mężczyzna nie chce dziecka i naciska na aborcję, ale Maryśka decyduje się urodzić. Darek znika z jej życia, a ona zostaje sama z noworodkiem. Już od pierwszych chwil widzimy, że coś jest nie tak z Kubusiem – nie płacze, nie reaguje na bodźce, nie patrzy w oczy. Z czasem okazuje się, że ma autyzm – zaburzenie rozwojowe charakteryzujące się trudnościami w komunikacji i interakcji społecznej oraz ograniczonymi i powtarzalnymi zachowaniami.

Maryśka stara się zapewnić Kubusiowi jak najlepsze warunki do rozwoju i nauki. Jednak napotyka na wiele przeszkód i oporu ze strony systemu oświaty, opieki medycznej i społecznej oraz ludzi pełnych uprzedzeń i niewiedzy. W szkołach brakuje specjalistów i dostosowanych programów dla dzieci z autyzmem. Lekarze bagatelizują problem lub proponują kontrowersyjne metody leczenia. Społeczeństwo stygmatyzuje i wyklucza osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Maryśka nie poddaje się jednak walce o prawa swojego syna. Z pomocą przychodzi jej sąsiad Feliks (Andrzej Seweryn), emerytowany profesor psychologii dziecięcej, który staje się mentorem dla Kubusia. Razem próbują znaleźć sposób na nawiązanie kontaktu z chłopcem i rozwijanie jego umiejętności. Film pokazuje ich codzienne życie przez dwadzieścia lat – od końca lat 80., kiedy Polska przechodziła transformację ustrojową, aż po późne lata 2000., kiedy następują istotne zmiany w polskim systemie edukacji.

Reżyseria i scenariusz filmu Śubuk cda – inspirowane prawdziwymi historiami

Film Śubuk cda jest oparty na prawdziwych historiach matek dzieci z autyzmem oraz ekspertów zajmujących się tym zagadnieniem. Reżyser Jacek Lusiński spotkał się z wieloma osobami zaangażowanymi w sprawę poprawy sytuacji osób ze spektrum autyzmu w Polsce oraz ich rodzin. Wspólnie stworzyli scenariusz filmu, który ma za zadanie uświadomić widzom problematykę autyzmu oraz pokazać ludzką twarz tej choroby.

Obsada filmu – znakomite aktorstwo

Śubuk może się pochwalić znakomitą obsadą, która w pełni oddaje emocje i charaktery postaci. Małgorzata Gorol w roli Maryśki jest niezwykle wiarygodna i poruszająca jako matka walcząca o swoje dziecko. Jej gra jest subtelna i naturalna, a zarazem pełna siły i determinacji. Andrzej Seweryn jako sąsiad Feliks jest ciepły i mądry, a jego relacja z Kubusiem jest wzruszająca i zabawna. Filip Pławiak jako Darek jest wiernym portretem egoistycznego i tchórzliwego ojca, który nie potrafi sprostać odpowiedzialności. Wojciech Krupiński i Wojciech Dolatowski jako młodszy i starszy Kubuś są rewelacyjni w pokazywaniu trudności komunikacyjnych i społecznych chłopca z autyzmem oraz jego niezwykłych zdolności.

W filmie występują również znani aktorzy drugoplanowi, tacy jak Aleksandra Konieczna, Anna Krotoska czy Tomasz Drabek, którzy nadają wiarygodności rolom urzędników, lekarzy czy dyrektorów szkół. Każda z tych postaci ma swoją osobowość i motywację, a nie są tylko stereotypowymi przeciwnikami głównej bohaterki.

Podsumowanie i czy warto obejrzeć film Śubuk online

Film Śubuk online to poruszający dramat społeczny o autyzmie i walce o godność człowieka. To film o miłości matki do syna, o przyjaźni ponad podziałami, o sile ducha i nadziei na lepsze jutro. To film oparty na prawdziwych historiach ludzi zaangażowanych w sprawę poprawy sytuacji osób ze spektrum autyzmu w Polsce oraz ich rodzin.

Ta produkcja to także świetnie zrealizowany obraz kinowy, który zachwyca zdjęciami (autorstwa Piotra Sobocińskiego Jr.), muzyką (autorstwa Bartosza Chajdeckiego) oraz montażem (autorstwa Jarosława Kamińskiego). Reżyser Jacek Lusiński stworzył film uniwersalny i aktualny, który porusza ważne tematy społeczne oraz ludzkie emocje.

Film jest wart obejrzenia przez każdego widza szukającego inteligentnego i wzruszającego kina polskiego. To film, który może zmienić sposób postrzegania osób z autyzmem oraz ich potrzeb. To film, który może inspirować do działania na rzecz lepszego świata dla wszystkich.


Śubuk cały film

Wyszukaj cały film Śubuk online

Nie czekaj, już teraz wyszukaj cały film Śubuk. Film można znaleźć na popularnych stronach, na przykład vider, cda czy zalukaj lub w serwisach VOD. Interesują Cię podobne produkcje online? Sprawdź filmygo.pl i znajdź coś dla siebie.

12 komentarzy
Udostępnień4

Mogą Ci się spodobać

Jak pokochałam gangstera
Bękart
Bo się boi
Peter von Kant
Wyzwolenie
Różyczka 2
Strefa interesów
Reality
Inwestorzy amatorzy
Piękna katastrofa
Bezmiar
Akademia Dobra i Zła