What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Saltburn Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Saltburn po rejestracji.

Saltburn

Saltburn

Saltburn
2023/11/17Not Rated
Twoja ocena: 0
2 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Saltburn
Tytuł oryginalny: Saltburn
Kraj produkcji: United Kingdom
Premiera: 2023
Czas trwania: 127 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Saltburn cały film

Saltburn cały film to wyjątkowy psychologiczny thriller dramatyczny, który zadebiutował w 2023 roku pod reżyserią oraz produkcją Emerald Fennell. Akcja tego niezwykle intrygującego obrazu rozgrywa się w połowie lat 2000 i ukazuje historię młodego studenta, w którego sercu zakwita miłość do swojej arystokratycznej koleżanki z klasy, a wkrótce odkrywa sekrety jej zamożnej i nieco ekscentrycznej rodziny. Warto również wspomnieć o wyjątkowej obsadzie filmu, w której znaleźli się tak utalentowani aktorzy jak Rosamund Pike, Richard E. Grant, Alison Oliver, Archie Madekwe i Carey Mulligan.

„Saltburn” miał swoją światową premierę na prestiżowym 50. Festiwalu Filmowym w Telluride, 31 sierpnia 2023 roku, zdobywając uznanie krytyków i publiczności. W Polsce możemy spodziewać się premiery tego fascynującego dzieła już 1 grudnia 2023 roku, dzięki Warner Bros. Pictures.

W niniejszym artykule pragniemy zanurzyć się głębiej w świat filmu Saltburn i zaprezentować Wam nie tylko recenzję, ale także zaprosić do bliższego przyjrzenia się obsadzie, fabule oraz ciekawostkom związanym z tym niezwykłym dziełem. Jeżeli jesteście fanami twórczości Emerald Fennell lub po prostu kochacie dobrze skonstruowane psychologiczne thrillery, to koniecznie sięgnijcie po nasz artykuł.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o tym filmie, jest tu na wyciągnięcie ręki. To prawdziwa gratka dla miłośników kina o głębokiej fabule i znakomitej obsadzie. Czekamy na Wasze towarzystwo w tej fascynującej podróży przez tajemniczy świat „Saltburn.”

Trochę o fabule

Saltburn przedstawia historię Olivera Quicka (Barry Keoghan), studenta z renomowanego uniwersytetu w Oxfordzie, który boryka się z nieustannymi trudnościami w odnalezieniu swojego własnego miejsca w akademickim świecie. Oliver, utrzymany w naiwnej i roztrzęsionej postawie, nie może poszczycić się bogatym kręgiem przyjaciół ani pasji, które byłyby źródłem inspiracji. Jego życie wydaje się jednak znacząco zmienić, gdy na swojej drodze spotyka Felixa Cattona (Jacob Elordi), charyzmatycznego i arystokratycznego kolegę z klasy, który wplątuje go w intrygującą sieć wydarzeń.

Felix, jak magnetyczne centrum, przyciąga Olivera do swojej rodziny, a konkretnie do ich majestatycznego letniego siedliska w Saltburn. Na pierwszy rzut oka, to miejsce emanuje dostatkiem, elegancją i głęboko zakorzenionymi tradycjami. Jednakże, za tą fasadą skrywa się coś znacznie mroczniejszego – korupcja, hipokryzja i brutalność. Wiodącym duchem tej rodziny jest matka Felixa, Elsbeth (Rosamund Pike), która okazuje się być nieuchwytnie zimną i bezlitosną damą, rządzącą domem twardą ręką. Ojciec Felixa, Sir James (Richard E. Grant), jest byłym politykiem i potentatem biznesowym, który zszedł na dno na skutek alkoholizmu i depresji. Siostra Felixa, Venetia (Alison Oliver), prezentuje się jako piękna i enigmatyczna dama, zdolna uwieść Olivera. Krewny Felixa, Farleigh (Archie Madekwe), jest cynicznym i bezwzględnym mężczyzną, który bez skrupułów manipuluje Oliverem. Jedyną osobą, która próbuje ostrzec Olivera przed rozmiarami upadku tej rodziny, jest ciotka Felixa, Pamela (Carey Mulligan).

Oliver stopniowo odkrywa, że rodzina Cattonów skrywa mnóstwo mrocznych sekretów i zakłamanych prawd. Felix nie jest tym, za kogo się podaje, a jego uczucia do Olivera są podszyte fałszem i mają ukryty cel. Rodzina Cattonów jest zdecydowana wykorzystać Olivera do swoich własnych celów i zniszczyć go w procesie. Teraz to na Oliverze spoczywa trudne zadanie – stawić czoła brutalnej rzeczywistości i podjąć kluczową decyzję: uciec przed wpływem rodziny Cattonów, czy może pozostać z nimi na stałe.

Saltburn to produkcja, która obfituje w zwroty akcji i zaskakujące momenty. To kino, które nie daje widzowi chwili spokoju, trzymając go w napięciu od początku do samego finału. Saltburn to film, który skłania do refleksji nad własnym życiem i podjętymi wyborami, budząc w widzu głębokie rozmyślania na temat kondycji ludzkiej natury.

Obsada filmu Saltburn online

W skład aktorów w Saltburn online wchodzą:

 • Barry Keoghan jako Oliver Quick – główny bohater filmu, student z Oxfordu, który zakochuje się w Felixie Cattonie i jego rodzinie.
 • Jacob Elordi jako Felix Catton – kolega z klasy Olivera, arystokrata z bogatej i ekscentrycznej rodziny.
 • Rosamund Pike jako Elsbeth Catton – matka Felixa, elegancka i zimna kobieta, która rządzi rodziną żelazną ręką.
 • Richard E. Grant jako Sir James Catton – ojciec Felixa, były polityk i biznesmen, który popadł w alkoholizm i depresję.
 • Alison Oliver jako Venetia Catton – siostra Felixa, piękna i tajemnicza kobieta, która uwodzi Olivera.
 • Archie Madekwe jako Farleigh – krewny Felixa, cyniczny i bezwzględny mężczyzna, który manipuluje Oliverem.
 • Carey Mulligan jako Pamela Catton – ciotka Felixa, inteligentna i ironiczna kobieta, która ostrzega Olivera przed rodziną Cattonów.
 • Paul Rhys jako Duncan – lokaj rodziny Cattonów, wierny i lojalny służący.
 • Lolly Adefope jako Lady Daphne – przyjaciółka rodziny Cattonów, ekscentryczna i zabawna kobieta.
 • Ewan Mitchell jako Michael Gavey – kolega z klasy Olivera i Felixa, sympatyczny i skromny chłopak.
 • Sadie Soverall jako Annabelle – koleżanka z klasy Olivera i Felixa, ładna i naiwna dziewczyna.
 • Reece Shearsmith jako nieznany – tajemnicza postać, która pojawia się na końcu filmu.

Ciekawostki o filmie Saltburn cda

Saltburn cda ma wiele ciekawostek, które warto poznać. Oto niektóre z nich:

 • Film Saltburn jest drugim filmem Emerald Fennell jako reżyserki i scenarzystki. Jej pierwszym filmem był Promising Young Woman (2020), za który otrzymała Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.
 • Film Saltburn jest inspirowany prawdziwą historią rodziny Cattonów, która była jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin w Wielkiej Brytanii w XIX wieku. Rodzina Cattonów była znana ze swojej ekscentryczności, skandali i tragedii. W 1843 roku Felix Catton – praprapradziadek Felixa z filmu – został zamordowany przez swojego kochanka Olivera Quicka – praprapradziadka Olivera z filmu – który potem popełnił samobójstwo.
 • Film Saltburn został nakręcony w Saltburn-by-the-Sea – nadmorskim miasteczku w hrabstwie North Yorkshire w Anglii. Miasteczko to ma wiele zabytkowych budynków i atrakcji turystycznych, takich jak najstarsza działająca kolej linowa w Wielkiej Brytanii czy najdłuższy pomost drewniany w Europie.
 • Film Saltburn ma wiele nawiązań do literatury i kultury brytyjskiej. Na przykład nazwisko głównego bohatera – Quick – jest aluzją do słynnego powieściopisarza Charlesa Dickensa, który używał pseudonimu Boz. W filmie pojawiają się także cytaty z dzieł takich pisarzy jak Oscar Wilde, Jane Austen czy Agatha Christie.
 • Film Saltburn ma wiele symboli i motywów, które mają głębsze znaczenie. Na przykład kolor czerwony jest symbolem miłości, namiętności, krwi i śmierci. Kolor niebieski jest symbolem niewinności, wierności, spokoju i smutku. Kolor żółty jest symbolem zazdrości, fałszu, choroby i szaleństwa. Motyw lustra jest symbolem tożsamości, odbicia, iluzji i prawdy.

Recenzja całrgo filmu filmu Saltburn

Cały film Saltburn to kolejny dowód na to, że Emerald Fennell jest jedną z najciekawszych i najbardziej oryginalnych twórczyń współczesnego kina. Po sukcesie filmu Obiecująca. Młoda. Kobieta (2020), za który otrzymała Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, Fennell ponownie zaskakuje widzów swoją niebanalną wizją i umiejętnością opowiadania historii.

Ten film to nie tylko thriller psychologiczny, ale także satyra społeczna na temat brytyjskiej arystokracji i jej upadku. Fennell pokazuje, jak za fasadą bogactwa, elegancji i tradycji kryje się zepsucie, hipokryzja i okrucieństwo. Film nie stroni od drastycznych scen i mocnych emocji, ale jednocześnie zachowuje lekkość i humor, dzięki czemu nie jest przytłaczający ani nudny.

Saltburn to także znakomita gra aktorska. Barry Keoghan w roli Olivera Quicka – naiwnego i zagubionego studenta z Oxfordu – sprawia, że widzowie utożsamiają się z jego postacią i przeżywają razem z nim fascynację i rozczarowanie światem Felixa Cattona – charyzmatycznego i arystokratycznego kolegi z klasy, granej przez Jacoba Elordiego. Rosamund Pike jako Elsbeth Catton – matka Felixa – jest jednocześnie elegancka i przerażająca, a Richard E. Grant jako Sir James Catton – ojciec Felixa – jest zabawny i żałosny. Alison Oliver jako Venetia Catton – siostra Felixa – jest tajemnicza i uwodzicielska, a Archie Madekwe jako Farleigh – krewny Felixa – jest cyniczny i bezwzględny. Carey Mulligan jako Pamela Catton – ciotka Felixa – ma niewielką rolę, ale zapada w pamięć swoją ironią i inteligencją.

Saltburn może pochwalić się również piękną oprawą wizualną i dźwiękową. Zdjęcia do filmu wykonał Linus Sandgren, który wcześniej pracował nad takimi filmami jak La La Land (2016) czy First Man (2018). Sandgren stworzył niepowtarzalny klimat filmu, balansując między realistycznym a onirycznym stylem. Muzyka do filmu skomponował Anthony Willis, który wcześniej współpracował z takimi kompozytorami jak Hans Zimmer czy John Powell. Willis stworzył muzykę, która podkreśla napięcie, emocje i atmosferę filmu, wykorzystując zarówno tradycyjne instrumenty, jak i elektroniczne brzmienia.

Podsumowując, Saltburn to film, który z pewnością zadowoli fanów Emerald Fennell i filmów psychologicznych. Film jest inteligentny, zaskakujący i poruszający, a jednocześnie zabawny i ironiczny, ma wiele warstw i znaczeń, które można odkrywać za każdym razem, gdy się go ogląda.


Saltburn cały film

Poznaj i dowiedz się gdzie obejrzeć online Saltburn cały film

Saltburn cały film to wyjątkowy psychologiczny thriller dramatyczny, który zadebiutował w 2023 roku pod reżyserią oraz produkcją Emerald Fennell. Akcja tego niezwykle intrygującego obrazu rozgrywa się w połowie lat 2000 i ukazuje historię młodego studenta, w którego sercu zakwita miłość do swojej arystokratycznej koleżanki z klasy, a wkrótce odkrywa sekrety jej zamożnej i nieco ekscentrycznej rodziny. Warto również wspomnieć o wyjątkowej obsadzie filmu, w której znaleźli się tak utalentowani aktorzy jak Rosamund Pike, Richard E. Grant, Alison Oliver, Archie Madekwe i Carey Mulligan.

„Saltburn” miał swoją światową premierę na prestiżowym 50. Festiwalu Filmowym w Telluride, 31 sierpnia 2023 roku, zdobywając uznanie krytyków i publiczności. W Polsce możemy spodziewać się premiery tego fascynującego dzieła już 1 grudnia 2023 roku, dzięki Warner Bros. Pictures.

W niniejszym artykule pragniemy zanurzyć się głębiej w świat filmu Saltburn i zaprezentować Wam nie tylko recenzję, ale także zaprosić do bliższego przyjrzenia się obsadzie, fabule oraz ciekawostkom związanym z tym niezwykłym dziełem. Jeżeli jesteście fanami twórczości Emerald Fennell lub po prostu kochacie dobrze skonstruowane psychologiczne thrillery, to koniecznie sięgnijcie po nasz artykuł.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o tym filmie, jest tu na wyciągnięcie ręki. To prawdziwa gratka dla miłośników kina o głębokiej fabule i znakomitej obsadzie. Czekamy na Wasze towarzystwo w tej fascynującej podróży przez tajemniczy świat „Saltburn.”

Trochę o fabule

Saltburn przedstawia historię Olivera Quicka (Barry Keoghan), studenta z renomowanego uniwersytetu w Oxfordzie, który boryka się z nieustannymi trudnościami w odnalezieniu swojego własnego miejsca w akademickim świecie. Oliver, utrzymany w naiwnej i roztrzęsionej postawie, nie może poszczycić się bogatym kręgiem przyjaciół ani pasji, które byłyby źródłem inspiracji. Jego życie wydaje się jednak znacząco zmienić, gdy na swojej drodze spotyka Felixa Cattona (Jacob Elordi), charyzmatycznego i arystokratycznego kolegę z klasy, który wplątuje go w intrygującą sieć wydarzeń.

Felix, jak magnetyczne centrum, przyciąga Olivera do swojej rodziny, a konkretnie do ich majestatycznego letniego siedliska w Saltburn. Na pierwszy rzut oka, to miejsce emanuje dostatkiem, elegancją i głęboko zakorzenionymi tradycjami. Jednakże, za tą fasadą skrywa się coś znacznie mroczniejszego – korupcja, hipokryzja i brutalność. Wiodącym duchem tej rodziny jest matka Felixa, Elsbeth (Rosamund Pike), która okazuje się być nieuchwytnie zimną i bezlitosną damą, rządzącą domem twardą ręką. Ojciec Felixa, Sir James (Richard E. Grant), jest byłym politykiem i potentatem biznesowym, który zszedł na dno na skutek alkoholizmu i depresji. Siostra Felixa, Venetia (Alison Oliver), prezentuje się jako piękna i enigmatyczna dama, zdolna uwieść Olivera. Krewny Felixa, Farleigh (Archie Madekwe), jest cynicznym i bezwzględnym mężczyzną, który bez skrupułów manipuluje Oliverem. Jedyną osobą, która próbuje ostrzec Olivera przed rozmiarami upadku tej rodziny, jest ciotka Felixa, Pamela (Carey Mulligan).

Oliver stopniowo odkrywa, że rodzina Cattonów skrywa mnóstwo mrocznych sekretów i zakłamanych prawd. Felix nie jest tym, za kogo się podaje, a jego uczucia do Olivera są podszyte fałszem i mają ukryty cel. Rodzina Cattonów jest zdecydowana wykorzystać Olivera do swoich własnych celów i zniszczyć go w procesie. Teraz to na Oliverze spoczywa trudne zadanie – stawić czoła brutalnej rzeczywistości i podjąć kluczową decyzję: uciec przed wpływem rodziny Cattonów, czy może pozostać z nimi na stałe.

Saltburn to produkcja, która obfituje w zwroty akcji i zaskakujące momenty. To kino, które nie daje widzowi chwili spokoju, trzymając go w napięciu od początku do samego finału. Saltburn to film, który skłania do refleksji nad własnym życiem i podjętymi wyborami, budząc w widzu głębokie rozmyślania na temat kondycji ludzkiej natury.

Obsada filmu Saltburn online

W skład aktorów w Saltburn online wchodzą:

 • Barry Keoghan jako Oliver Quick – główny bohater filmu, student z Oxfordu, który zakochuje się w Felixie Cattonie i jego rodzinie.
 • Jacob Elordi jako Felix Catton – kolega z klasy Olivera, arystokrata z bogatej i ekscentrycznej rodziny.
 • Rosamund Pike jako Elsbeth Catton – matka Felixa, elegancka i zimna kobieta, która rządzi rodziną żelazną ręką.
 • Richard E. Grant jako Sir James Catton – ojciec Felixa, były polityk i biznesmen, który popadł w alkoholizm i depresję.
 • Alison Oliver jako Venetia Catton – siostra Felixa, piękna i tajemnicza kobieta, która uwodzi Olivera.
 • Archie Madekwe jako Farleigh – krewny Felixa, cyniczny i bezwzględny mężczyzna, który manipuluje Oliverem.
 • Carey Mulligan jako Pamela Catton – ciotka Felixa, inteligentna i ironiczna kobieta, która ostrzega Olivera przed rodziną Cattonów.
 • Paul Rhys jako Duncan – lokaj rodziny Cattonów, wierny i lojalny służący.
 • Lolly Adefope jako Lady Daphne – przyjaciółka rodziny Cattonów, ekscentryczna i zabawna kobieta.
 • Ewan Mitchell jako Michael Gavey – kolega z klasy Olivera i Felixa, sympatyczny i skromny chłopak.
 • Sadie Soverall jako Annabelle – koleżanka z klasy Olivera i Felixa, ładna i naiwna dziewczyna.
 • Reece Shearsmith jako nieznany – tajemnicza postać, która pojawia się na końcu filmu.

Ciekawostki o filmie Saltburn cda

Saltburn cda ma wiele ciekawostek, które warto poznać. Oto niektóre z nich:

 • Film Saltburn jest drugim filmem Emerald Fennell jako reżyserki i scenarzystki. Jej pierwszym filmem był Promising Young Woman (2020), za który otrzymała Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.
 • Film Saltburn jest inspirowany prawdziwą historią rodziny Cattonów, która była jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin w Wielkiej Brytanii w XIX wieku. Rodzina Cattonów była znana ze swojej ekscentryczności, skandali i tragedii. W 1843 roku Felix Catton – praprapradziadek Felixa z filmu – został zamordowany przez swojego kochanka Olivera Quicka – praprapradziadka Olivera z filmu – który potem popełnił samobójstwo.
 • Film Saltburn został nakręcony w Saltburn-by-the-Sea – nadmorskim miasteczku w hrabstwie North Yorkshire w Anglii. Miasteczko to ma wiele zabytkowych budynków i atrakcji turystycznych, takich jak najstarsza działająca kolej linowa w Wielkiej Brytanii czy najdłuższy pomost drewniany w Europie.
 • Film Saltburn ma wiele nawiązań do literatury i kultury brytyjskiej. Na przykład nazwisko głównego bohatera – Quick – jest aluzją do słynnego powieściopisarza Charlesa Dickensa, który używał pseudonimu Boz. W filmie pojawiają się także cytaty z dzieł takich pisarzy jak Oscar Wilde, Jane Austen czy Agatha Christie.
 • Film Saltburn ma wiele symboli i motywów, które mają głębsze znaczenie. Na przykład kolor czerwony jest symbolem miłości, namiętności, krwi i śmierci. Kolor niebieski jest symbolem niewinności, wierności, spokoju i smutku. Kolor żółty jest symbolem zazdrości, fałszu, choroby i szaleństwa. Motyw lustra jest symbolem tożsamości, odbicia, iluzji i prawdy.

Recenzja całrgo filmu filmu Saltburn

Cały film Saltburn to kolejny dowód na to, że Emerald Fennell jest jedną z najciekawszych i najbardziej oryginalnych twórczyń współczesnego kina. Po sukcesie filmu Obiecująca. Młoda. Kobieta (2020), za który otrzymała Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, Fennell ponownie zaskakuje widzów swoją niebanalną wizją i umiejętnością opowiadania historii.

Ten film to nie tylko thriller psychologiczny, ale także satyra społeczna na temat brytyjskiej arystokracji i jej upadku. Fennell pokazuje, jak za fasadą bogactwa, elegancji i tradycji kryje się zepsucie, hipokryzja i okrucieństwo. Film nie stroni od drastycznych scen i mocnych emocji, ale jednocześnie zachowuje lekkość i humor, dzięki czemu nie jest przytłaczający ani nudny.

Saltburn to także znakomita gra aktorska. Barry Keoghan w roli Olivera Quicka – naiwnego i zagubionego studenta z Oxfordu – sprawia, że widzowie utożsamiają się z jego postacią i przeżywają razem z nim fascynację i rozczarowanie światem Felixa Cattona – charyzmatycznego i arystokratycznego kolegi z klasy, granej przez Jacoba Elordiego. Rosamund Pike jako Elsbeth Catton – matka Felixa – jest jednocześnie elegancka i przerażająca, a Richard E. Grant jako Sir James Catton – ojciec Felixa – jest zabawny i żałosny. Alison Oliver jako Venetia Catton – siostra Felixa – jest tajemnicza i uwodzicielska, a Archie Madekwe jako Farleigh – krewny Felixa – jest cyniczny i bezwzględny. Carey Mulligan jako Pamela Catton – ciotka Felixa – ma niewielką rolę, ale zapada w pamięć swoją ironią i inteligencją.

Saltburn może pochwalić się również piękną oprawą wizualną i dźwiękową. Zdjęcia do filmu wykonał Linus Sandgren, który wcześniej pracował nad takimi filmami jak La La Land (2016) czy First Man (2018). Sandgren stworzył niepowtarzalny klimat filmu, balansując między realistycznym a onirycznym stylem. Muzyka do filmu skomponował Anthony Willis, który wcześniej współpracował z takimi kompozytorami jak Hans Zimmer czy John Powell. Willis stworzył muzykę, która podkreśla napięcie, emocje i atmosferę filmu, wykorzystując zarówno tradycyjne instrumenty, jak i elektroniczne brzmienia.

Podsumowując, Saltburn to film, który z pewnością zadowoli fanów Emerald Fennell i filmów psychologicznych. Film jest inteligentny, zaskakujący i poruszający, a jednocześnie zabawny i ironiczny, ma wiele warstw i znaczeń, które można odkrywać za każdym razem, gdy się go ogląda.


Saltburn cały film

Reżyser

Obsada

12 komentarzy
Udostępnień4

Ostatnio na blogu

Zobacz wszystkie
Wszystkie części serii Szybcy i wściekli po kolei
Szybcy i wściekli to seria filmów sensacyjnych, które opowiadają o grupie przyjaciół, którzy zajmują się nielegalnymi wyścigami samochodowymi, a także podejmują się różnych misji i zadań związanych z przestępczością. Seria składa się z dziesięciu pełnometrażowych filmów, dwóch spin-offów, trzech filmów krótkometrażowych, serialu animowanego, gier komputerowych i komiksów. Pierwszy film z serii, zatytułowany Szybcy i wściekli,…
Wszystkie części serii Obecność po kolei
Wśród mrocznych zakamarków historii kina ukrywa się seria, która podbija serca miłośników horrorów i przenosi ich w krainę paranormalnych tajemnic. Mowa tu o „Obecność”, kolekcji filmów, które opowiadają autentyczne historie nadprzyrodzonych zjawisk, zgłębiane przez niezapomnianych Eda i Lorraine Warren. Ich misja i zmagania stały się fundamentem dla ośmiu produkcji filmowych, które składają się na to […]
Wszystkie części serii Listy do M. po kolei
Czy lubisz oglądać historie o ludziach, którzy przeżywają różne przygody i emocje w okresie Bożego Narodzenia? Jeśli tak, to na pewno znasz serię Listy do M., która od 2011 roku cieszy się dużą popularnością wśród widzów. To zbiór polskich komedii romantycznych, które łączą w sobie humor, wzruszenie i niespodzianki. Każda część składa się z kilku […]
Wszystkie części serii Toy Story po kolei
Toy Story to jedna z najpopularniejszych i najbardziej kochanych serii animowanych w historii kina. Od premiery pierwszej części w 1995 roku, seria zachwyciła widzów na całym świecie swoją niezwykłą opowieścią o przyjaźni, przygodzie i magii zabawek. Seria składa się z czterech części, które łącznie zarobiły ponad 3 miliardy dolarów na całym świecie i zdobyły wiele nagród […]
Wszystkie części serii Zakonnica po kolei
Jeśli lubisz horrory, na pewno znasz serię Zakonnica, która jest częścią większego uniwersum Obecności. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej przerażających kolekcji filmów grozy, która opowiada o walce z demonami, klątwami i innymi siłami zła. W tym artykule przedstawimy ci wszystkie części serii Zakonnica po kolei, zarówno według daty premiery, jak i chronologii wydarzeń. Dowiesz […]

Mogą Ci się spodobać

W nich cała nadzieja
Brainwashed: seks, kamera, władza
Doppelgänger. Sobowtór
Blef doskonały
Shrek 5
Cudowny chłopak. Biały ptak
Foe
Nel i tajemnica Kurokota
Chrzciny
Spuszczone ze smyczy
Barbarzyńcy
Armagedon