What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! po rejestracji.

Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!

Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!

All Fun and Games
2023/08/30Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!
Tytuł oryginalny: All Fun and Games
Kraj produkcji: United Kingdom
Premiera: 2023
Czas trwania: 76 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cały film

Jeżeli fascynuje cię groza, a przy tym nie unikasz wyzwań, mamy dla ciebie propozycję, która cię zaintryguje. „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” cały film to najnowsze dzieło straszenia stworzone przez Erena Celeboglu i Ari Costę, które swoją premierę miało 1 września 2023 roku, zarówno na kinowych ekranach, jak i na platformach cyfrowych. To pełnometrażowy debiut reżyserski tego duetu, którzy wcześniej zyskiwali rozgłos dzięki krótkometrażowym filmom i reklamom. Film ten jest produkcją studia Gozie AGBO, założonego przez braci Russo, twórców takich hitów jak „Avengers: Koniec gry” czy „Cherry”. Co sprawia, że to kino jest tak wyjątkowe i zasługuje na twoją uwagę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Fabuła całego filmu Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!

Cały film Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! opowiada historię rodziny Fletcherów, która przenosi się do stuletniego domu na obrzeżach Salem. Tam odkrywają w piwnicy tajemniczy nóż, wykonany z ludzkiej kości. Okazuje się, że broń ta kiedyś należała do Daniela, dziecka czarownicy, które skazano na śmierć podczas słynnych procesów czarownic w Salem. Daniel pragnie zemsty na potomkach swoich prześladowców i poprzez wpływ noża zmusza kolejnych członków rodziny Fletcherów do uczestniczenia w sadystycznych wersjach niewinnych dziecięcych zabaw. Czy któremuś z nich uda się przetrwać tę makabryczną grę?

Obsada

W obsadzie filmu znajdziemy zarówno znane i lubiane gwiazdy, jak i młode, obiecujące talenty. Głównymi bohaterami są rodzeństwo Fletcherów: Marcus (Asa Butterfield), Billie (Natalia Dyer) i Jonah (Benjamin Evan Ainsworth). Asa Butterfield to brytyjski aktor, który zyskał uznanie za swoje role w filmach takich jak „Hugo” czy „Chłopiec z latawcem”. Natalia Dyer to amerykańska aktorka, która zdobyła popularność jako Nancy Wheeler w serialu „Stranger Things”. Benjamin Evan Ainsworth to również brytyjski aktor, który zachwycił widzów rolą Milesa Wingrave’a w serialu „Nawiedzony dwór przy Bly Manor”. W pozostałych rolach występują: Laurel Marsden jako Sophie Fletcher, córka Kathy (Annabeth Gish) z drugiego małżeństwa; Kolton Stewart jako Pete, chłopak Billie; Keith David jako pastor Jones, miejscowy duchowny; oraz Matthew Lupu jako Daniel, opętany nóż.

Produkcja

Reżyseria

Film „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” to efekt wspólnej pracy Erena Celeboglu i Ari Costy, którzy są przyjaciółmi od czasów studiów na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Do tej pory ich twórczość koncentrowała się głównie na krótkometrażowych filmach i reklamach dla takich gigantów jak Nike czy Apple. „The Last Job” (2018) to jeden z ich bardziej znanych krótkometrażowych projektów, opowiadający historię emerytowanych złodziei planujących ostatni, wielki skok. „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” stanowi ich pierwszy pełnometrażowy film i spełnienie ich marzeń o stworzeniu horroru. Inspirację czerpali z klasyków gatunku, takich jak „Lśnienie”, „Egzorcysta” czy „Koszmar z ulicy Wiązów”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu powstał w wyniku współpracy reżyserów oraz JJ Braidera, który wcześniej pracował jako asystent producenta w studiu Marvel. Pomysł na film narodził się z zafascynowania historią Salem i słynnymi procesami czarownic, które miały miejsce w XVII wieku. Twórcy pragnęli stworzyć produkcję, która by połączyła elementy nadprzyrodzonego horroru i slasheru, a jednocześnie poruszała tematykę rodzinnych konfliktów i traum. Scenariusz zdobył uznanie braci Russo, którzy postanowili wesprzeć finansowo i wyprodukować film pod szyldem swojego studia Gozie AGBO.

Zdjęcia

Proces zdjęciowy do filmu trwał tylko 22 dni i odbywał się w Kanadzie, głównie w Winnipeg i okolicach. Za kamerą stanął Ricardo Diaz, doświadczony meksykański operator filmowy, który wcześniej współpracował z reżyserami przy krótkometrażowych produkcjach. Diaz stworzył mroczną i klaustrofobiczną atmosferę filmu, wykorzystując naturalne światło i umiejętne manipulowanie cieniami. Zdjęcia były realizowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu Fletcherów, który został specjalnie wybrany i zaaranżowany przez scenografa. Diaz eksperymentował także z różnymi technikami kamery, takimi jak ujęcia z ręki, podgląd czy podążanie za postaciami, aby podnieść napięcie i zaangażowanie widza.

Montaż

Montażem filmu zajął się doświadczony duet Louis Cioffi i Ruthie Aslan, którzy mają na swoim koncie takie hity jak „Krzyk” czy „Oszukać przeznaczenie”, a także pracowali nad popularnymi serialami, w tym „Breaking Bad” czy „Better Call Saul”. Montażyści ścisłą współpracę z reżyserami, dążąc do nadania filmowi odpowiedniego rytmu i dynamiki. Zadbali również o to, by sceny strachu i przemocy były równoważnie wyważone i nie przekraczały granic dobrego smaku. Cały proces montażu trwał około czterech miesięcy i był nadzorowany przez producentów z Gozie AGBO.

Muzyka

Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował Alex Belcher, amerykański twórca muzyki filmowej i telewizyjnej, który regularnie współpracuje z braćmi Russo i ma na koncie takie projekty jak „21 Bridges” czy „Cherry”. Belcher stworzył oryginalną ścieżkę dźwiękową składającą się z ponad dwudziestu utworów. Muzyka opiera się głównie na instrumentach smyczkowych i perkusyjnych, tworząc niepokojący i nieprzewidywalny klimat. Kompozytor wykorzystał także efekty dźwiękowe, takie jak szepty, krzyki czy bicie serca, by podkreślić emocje bohaterów i widzów. Ścieżka dźwiękowa do filmu została wydana na płycie CD i jest dostępna na platformach streamingowych.

Dystrybucja – Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! online

Dystrybucja filmu „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” online stanowiła intrygujący etap w podróży tego dzieła artystycznego. Owa produkcja opublikowana została przez renomowaną amerykańską firmę dystrybucyjną Vertical Entertainment, która specjalizuje się w wspieraniu niezależnych twórców filmowych. Premiera filmu miała miejsce dnia 1 września 2023 roku, z równoczesnym udostępnieniem go zarówno w kinach, jak i na platformach cyfrowych. Obraz ten trafił do widzów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Nowej Zelandii. Polska dystrybucja, pod egidą Kino Świat, umożliwiła polskiej publiczności cieszenie się tym dziełem od 15 września 2023 roku. Film był dostępny na różnych platformach, w tym Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+ i HBO Max.

Ciekawostki związane z Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cda

Przechodząc do ciekawostek związanych z filmem Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cda, można odnotować kilka fascynujących szczegółów oraz odniesień do innych produkcji filmowych i historii. Oto kilka z nich:

  • Nóż wykonany z ludzkiej kości jest zainspirowany prawdziwym egzemplarzem, który kiedyś był oferowany przez firmę Coop Knives.
  • Scena, w której Marcus musi bawić się w chowanego z opętanym nożem, stanowi nawiązanie do kultowej sceny z filmu „Lśnienie”, gdzie Danny musiał uciekać przed własnym ojcem.
  • Widzowie z pewnością zauważą, że scena, w której Billie musi bawić się w statki z opętanym Pete, nawiązuje do chwili z filmu „Piła: Dziedzictwo”, w której Logan musiał stawić czoło grze w statki z Johnem Kramerem.
  • Scena, w której Jonah musi bawić się w berka z opętanym Danielem, wywołuje skojarzenia z filmem „Koszmar z ulicy Wiązów”, gdzie Nancy musiała zmierzyć się z Freddym Kruegerem w podobnej sytuacji.
  • Natomiast scena, w której Sophie musi bawić się w wisielca z opętanym pastorem Jones, stanowi hołd dla kultowego filmu „Egzorcysta”, w którym Regan musiała stawić czoło demonowi Pazuzu w grze w wisielca.

„Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” – Podsumowanie

„Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” stanowi niezwykłą propozycję dla miłośników horrorów oraz gier. Produkcja ta zgrabnie łączy elementy nadprzyrodzonego strachu z brutalną przemocą, podszytą ironią i humorem. To dzieło jest debiutem reżyserskim Erena Celeboglu i Ari Costy, którzy wcześniej znani byli z krótkometrażowych produkcji oraz reklam. Film powstał przy wsparciu studia Gozie AGBO, założonego przez braci Russo, znanych z filmów z uniwersum Marvela. W obsadzie znajdują się utalentowani aktorzy, takie jak Asa Butterfield, Natalia Dyer, Benjamin Evan Ainsworth i inni. Choć opinie krytyków i widzów były podzielone, to film zdołał osiągnąć sukces finansowy, zarabiając ponad trzykrotność swojego budżetu. Niezależnie od preferencji, ten film jest dostępny zarówno w kinach, jak i na platformach cyfrowych. Jeśli pragniesz przeżyć mieszankę emocji, która składa się na strach i rozrywkę, to nie możesz przegapić tej produkcji!


Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cały film

Poznaj i dowiedz się gdzie obejrzeć online Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cały film

Jeżeli fascynuje cię groza, a przy tym nie unikasz wyzwań, mamy dla ciebie propozycję, która cię zaintryguje. „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” cały film to najnowsze dzieło straszenia stworzone przez Erena Celeboglu i Ari Costę, które swoją premierę miało 1 września 2023 roku, zarówno na kinowych ekranach, jak i na platformach cyfrowych. To pełnometrażowy debiut reżyserski tego duetu, którzy wcześniej zyskiwali rozgłos dzięki krótkometrażowym filmom i reklamom. Film ten jest produkcją studia Gozie AGBO, założonego przez braci Russo, twórców takich hitów jak „Avengers: Koniec gry” czy „Cherry”. Co sprawia, że to kino jest tak wyjątkowe i zasługuje na twoją uwagę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Fabuła całego filmu Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!

Cały film Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! opowiada historię rodziny Fletcherów, która przenosi się do stuletniego domu na obrzeżach Salem. Tam odkrywają w piwnicy tajemniczy nóż, wykonany z ludzkiej kości. Okazuje się, że broń ta kiedyś należała do Daniela, dziecka czarownicy, które skazano na śmierć podczas słynnych procesów czarownic w Salem. Daniel pragnie zemsty na potomkach swoich prześladowców i poprzez wpływ noża zmusza kolejnych członków rodziny Fletcherów do uczestniczenia w sadystycznych wersjach niewinnych dziecięcych zabaw. Czy któremuś z nich uda się przetrwać tę makabryczną grę?

Obsada

W obsadzie filmu znajdziemy zarówno znane i lubiane gwiazdy, jak i młode, obiecujące talenty. Głównymi bohaterami są rodzeństwo Fletcherów: Marcus (Asa Butterfield), Billie (Natalia Dyer) i Jonah (Benjamin Evan Ainsworth). Asa Butterfield to brytyjski aktor, który zyskał uznanie za swoje role w filmach takich jak „Hugo” czy „Chłopiec z latawcem”. Natalia Dyer to amerykańska aktorka, która zdobyła popularność jako Nancy Wheeler w serialu „Stranger Things”. Benjamin Evan Ainsworth to również brytyjski aktor, który zachwycił widzów rolą Milesa Wingrave’a w serialu „Nawiedzony dwór przy Bly Manor”. W pozostałych rolach występują: Laurel Marsden jako Sophie Fletcher, córka Kathy (Annabeth Gish) z drugiego małżeństwa; Kolton Stewart jako Pete, chłopak Billie; Keith David jako pastor Jones, miejscowy duchowny; oraz Matthew Lupu jako Daniel, opętany nóż.

Produkcja

Reżyseria

Film „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” to efekt wspólnej pracy Erena Celeboglu i Ari Costy, którzy są przyjaciółmi od czasów studiów na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Do tej pory ich twórczość koncentrowała się głównie na krótkometrażowych filmach i reklamach dla takich gigantów jak Nike czy Apple. „The Last Job” (2018) to jeden z ich bardziej znanych krótkometrażowych projektów, opowiadający historię emerytowanych złodziei planujących ostatni, wielki skok. „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” stanowi ich pierwszy pełnometrażowy film i spełnienie ich marzeń o stworzeniu horroru. Inspirację czerpali z klasyków gatunku, takich jak „Lśnienie”, „Egzorcysta” czy „Koszmar z ulicy Wiązów”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu powstał w wyniku współpracy reżyserów oraz JJ Braidera, który wcześniej pracował jako asystent producenta w studiu Marvel. Pomysł na film narodził się z zafascynowania historią Salem i słynnymi procesami czarownic, które miały miejsce w XVII wieku. Twórcy pragnęli stworzyć produkcję, która by połączyła elementy nadprzyrodzonego horroru i slasheru, a jednocześnie poruszała tematykę rodzinnych konfliktów i traum. Scenariusz zdobył uznanie braci Russo, którzy postanowili wesprzeć finansowo i wyprodukować film pod szyldem swojego studia Gozie AGBO.

Zdjęcia

Proces zdjęciowy do filmu trwał tylko 22 dni i odbywał się w Kanadzie, głównie w Winnipeg i okolicach. Za kamerą stanął Ricardo Diaz, doświadczony meksykański operator filmowy, który wcześniej współpracował z reżyserami przy krótkometrażowych produkcjach. Diaz stworzył mroczną i klaustrofobiczną atmosferę filmu, wykorzystując naturalne światło i umiejętne manipulowanie cieniami. Zdjęcia były realizowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu Fletcherów, który został specjalnie wybrany i zaaranżowany przez scenografa. Diaz eksperymentował także z różnymi technikami kamery, takimi jak ujęcia z ręki, podgląd czy podążanie za postaciami, aby podnieść napięcie i zaangażowanie widza.

Montaż

Montażem filmu zajął się doświadczony duet Louis Cioffi i Ruthie Aslan, którzy mają na swoim koncie takie hity jak „Krzyk” czy „Oszukać przeznaczenie”, a także pracowali nad popularnymi serialami, w tym „Breaking Bad” czy „Better Call Saul”. Montażyści ścisłą współpracę z reżyserami, dążąc do nadania filmowi odpowiedniego rytmu i dynamiki. Zadbali również o to, by sceny strachu i przemocy były równoważnie wyważone i nie przekraczały granic dobrego smaku. Cały proces montażu trwał około czterech miesięcy i był nadzorowany przez producentów z Gozie AGBO.

Muzyka

Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował Alex Belcher, amerykański twórca muzyki filmowej i telewizyjnej, który regularnie współpracuje z braćmi Russo i ma na koncie takie projekty jak „21 Bridges” czy „Cherry”. Belcher stworzył oryginalną ścieżkę dźwiękową składającą się z ponad dwudziestu utworów. Muzyka opiera się głównie na instrumentach smyczkowych i perkusyjnych, tworząc niepokojący i nieprzewidywalny klimat. Kompozytor wykorzystał także efekty dźwiękowe, takie jak szepty, krzyki czy bicie serca, by podkreślić emocje bohaterów i widzów. Ścieżka dźwiękowa do filmu została wydana na płycie CD i jest dostępna na platformach streamingowych.

Dystrybucja – Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! online

Dystrybucja filmu „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” online stanowiła intrygujący etap w podróży tego dzieła artystycznego. Owa produkcja opublikowana została przez renomowaną amerykańską firmę dystrybucyjną Vertical Entertainment, która specjalizuje się w wspieraniu niezależnych twórców filmowych. Premiera filmu miała miejsce dnia 1 września 2023 roku, z równoczesnym udostępnieniem go zarówno w kinach, jak i na platformach cyfrowych. Obraz ten trafił do widzów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Nowej Zelandii. Polska dystrybucja, pod egidą Kino Świat, umożliwiła polskiej publiczności cieszenie się tym dziełem od 15 września 2023 roku. Film był dostępny na różnych platformach, w tym Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+ i HBO Max.

Ciekawostki związane z Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cda

Przechodząc do ciekawostek związanych z filmem Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cda, można odnotować kilka fascynujących szczegółów oraz odniesień do innych produkcji filmowych i historii. Oto kilka z nich:

  • Nóż wykonany z ludzkiej kości jest zainspirowany prawdziwym egzemplarzem, który kiedyś był oferowany przez firmę Coop Knives.
  • Scena, w której Marcus musi bawić się w chowanego z opętanym nożem, stanowi nawiązanie do kultowej sceny z filmu „Lśnienie”, gdzie Danny musiał uciekać przed własnym ojcem.
  • Widzowie z pewnością zauważą, że scena, w której Billie musi bawić się w statki z opętanym Pete, nawiązuje do chwili z filmu „Piła: Dziedzictwo”, w której Logan musiał stawić czoło grze w statki z Johnem Kramerem.
  • Scena, w której Jonah musi bawić się w berka z opętanym Danielem, wywołuje skojarzenia z filmem „Koszmar z ulicy Wiązów”, gdzie Nancy musiała zmierzyć się z Freddym Kruegerem w podobnej sytuacji.
  • Natomiast scena, w której Sophie musi bawić się w wisielca z opętanym pastorem Jones, stanowi hołd dla kultowego filmu „Egzorcysta”, w którym Regan musiała stawić czoło demonowi Pazuzu w grze w wisielca.

„Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” – Podsumowanie

„Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” stanowi niezwykłą propozycję dla miłośników horrorów oraz gier. Produkcja ta zgrabnie łączy elementy nadprzyrodzonego strachu z brutalną przemocą, podszytą ironią i humorem. To dzieło jest debiutem reżyserskim Erena Celeboglu i Ari Costy, którzy wcześniej znani byli z krótkometrażowych produkcji oraz reklam. Film powstał przy wsparciu studia Gozie AGBO, założonego przez braci Russo, znanych z filmów z uniwersum Marvela. W obsadzie znajdują się utalentowani aktorzy, takie jak Asa Butterfield, Natalia Dyer, Benjamin Evan Ainsworth i inni. Choć opinie krytyków i widzów były podzielone, to film zdołał osiągnąć sukces finansowy, zarabiając ponad trzykrotność swojego budżetu. Niezależnie od preferencji, ten film jest dostępny zarówno w kinach, jak i na platformach cyfrowych. Jeśli pragniesz przeżyć mieszankę emocji, która składa się na strach i rozrywkę, to nie możesz przegapić tej produkcji!


Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! cały film
12 komentarzy
Udostępnień0

Ostatnio na blogu

Zobacz wszystkie
Wszystkie części serii Szybcy i wściekli po kolei
Szybcy i wściekli to seria filmów sensacyjnych, które opowiadają o grupie przyjaciół, którzy zajmują się nielegalnymi wyścigami samochodowymi, a także podejmują się różnych misji i zadań związanych z przestępczością. Seria składa się z dziesięciu pełnometrażowych filmów, dwóch spin-offów, trzech filmów krótkometrażowych, serialu animowanego, gier komputerowych i komiksów. Pierwszy film z serii, zatytułowany Szybcy i wściekli,…
Wszystkie części serii Obecność po kolei
Wśród mrocznych zakamarków historii kina ukrywa się seria, która podbija serca miłośników horrorów i przenosi ich w krainę paranormalnych tajemnic. Mowa tu o „Obecność”, kolekcji filmów, które opowiadają autentyczne historie nadprzyrodzonych zjawisk, zgłębiane przez niezapomnianych Eda i Lorraine Warren. Ich misja i zmagania stały się fundamentem dla ośmiu produkcji filmowych, które składają się na to […]
Wszystkie części serii Listy do M. po kolei
Czy lubisz oglądać historie o ludziach, którzy przeżywają różne przygody i emocje w okresie Bożego Narodzenia? Jeśli tak, to na pewno znasz serię Listy do M., która od 2011 roku cieszy się dużą popularnością wśród widzów. To zbiór polskich komedii romantycznych, które łączą w sobie humor, wzruszenie i niespodzianki. Każda część składa się z kilku […]
Wszystkie części serii Toy Story po kolei
Toy Story to jedna z najpopularniejszych i najbardziej kochanych serii animowanych w historii kina. Od premiery pierwszej części w 1995 roku, seria zachwyciła widzów na całym świecie swoją niezwykłą opowieścią o przyjaźni, przygodzie i magii zabawek. Seria składa się z czterech części, które łącznie zarobiły ponad 3 miliardy dolarów na całym świecie i zdobyły wiele nagród […]
Wszystkie części serii Zakonnica po kolei
Jeśli lubisz horrory, na pewno znasz serię Zakonnica, która jest częścią większego uniwersum Obecności. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej przerażających kolekcji filmów grozy, która opowiada o walce z demonami, klątwami i innymi siłami zła. W tym artykule przedstawimy ci wszystkie części serii Zakonnica po kolei, zarówno według daty premiery, jak i chronologii wydarzeń. Dowiesz […]

Mogą Ci się spodobać

Pięć koszmarnych nocy
Pajęczyna
Obecność 3: Na Rozkaz Diabła
Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży
Apokawixa
Batman
Mów do mnie!
X
Starzy ludzie
Martwe zło: Przebudzenie
Odejdź!
Najbardziej samotny chłopak na świecie