Perfect Days Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Perfect Days po rejestracji.

Perfect Days

Perfect Days


2023/11/29Not Rated
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Perfect Days
Tytuł oryginalny: Perfect Days
Kraj produkcji: Germany
Premiera: 2023
Czas trwania: 123 Minut
Gatunek:


Wim Wenders to jeden z najbardziej znanych i cenionych reżyserów niemieckich, który od ponad pięćdziesięciu lat tworzy filmy pełne głębi, emocji i poezji. Jego najnowsze dzieło, Perfect Days cały film łączy w sobie cztery krótkie historie o prostych ludziach, którzy szukają sensu i piękna w swoim życiu. Film zdobył nagrodę Złotej Palmy na festiwalu w Cannes, a także nagrodę jury ekumenicznego i nagrodę dla najlepszego aktora dla Kōji Yakusho. Jest to również japoński kandydat do Oscara w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego. Co sprawia, że Perfect Days jest tak wyjątkowym i poruszającym filmem? Oto kilka powodów.

Niezwykły bohater w całym filmie Perfect Days

Głównym bohaterem całego filmu Perfect Days jest Hirayama, który pracuje jako sprzątacz toalet w Tokio. Nie jest to praca marzeń, ale Hirayama nie narzeka. Wręcz przeciwnie, wydaje się zadowolony ze swojego prostego i uporządkowanego życia. Poza codziennymi rutynowymi zajęciami lubi słuchać muzyki, czytać książki i fotografować drzewa. Hirayama jest cichym i skromnym człowiekiem, który nie potrzebuje wiele, aby być szczęśliwym. Jednak jego spokój zostaje zakłócony przez serię nieoczekiwanych spotkań, które stopniowo odkrywają więcej zdarzeń z jego przeszłości.

Hirayama jest postacią niezwykle oryginalną i fascynującą. Nie jest typowym bohaterem filmowym, który musi zmierzyć się z wielkimi problemami, przeżyć dramatyczne przygody lub dokonać heroicznych czynów. Jest po prostu zwykłym człowiekiem, który stara się żyć w zgodzie ze sobą i światem. Jego codzienność jest pełna drobnych radości i smutków, które tworzą obraz jego osobowości i historii. Hirayama jest bohaterem uniwersalnym, z którym można się utożsamić i którego można podziwiać za jego prostotę i szczerość.

Wspaniała gra aktorska wyróżnia Perfect Days cda

Do filmu Perfect Days cda została dobrana świetna obsada aktorska, Rola Hirayamy była wielkim wyzwaniem dla Kōji Yakusho, jednego z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych aktorów japońskich. Yakusho musiał stworzyć postać, która mówi niewiele słów, ale wyraża wiele emocji. Jego gra jest subtelna i sugestywna, oparta na gestach, spojrzeniach i niewielkich zmianach mimiki. Yakusho potrafi pokazać widzowi wszystkie odcienie nastroju i uczuć swojej postaci, od spokoju i radości po smutek i gniew. Jego kreacja jest tak wiarygodna i poruszająca, że nie dziwi fakt, że otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes.

Yakusho nie jest jednak jedynym aktorem, który zasługuje na uznanie w tym filmie. Wszyscy pozostali odtwórcy ról drugoplanowych również wnoszą wiele do filmu swoją grą. Warto wspomnieć o Tokio Emoto jako Takashim, młodym mężczyźnie, który pomaga Hirayamie w pracy; Arisie Nakano jako Niko, dziewczynie, która spotyka Hirayamę na ulicy; Aoi Yamadzie jako Ayi, córce Hirayamy; Yumi Asō jako Keiko, żonie Hirayamy; Sayuri Ishikawie jako Mamie, właścicielce baru, w którym bywa Hirayama; Tomokazu Miurze jako Tomoyamie, przyjacielu Hirayamy; i Min Tanace jako Bezdomnym, tajemniczym starcem, który ma klucz do przeszłości Hirayamy. Wszyscy oni tworzą barwne i wiarygodne postacie, które wzbogacają film swoimi historiami i relacjami z Hirayamą.

Piękna muzyka

Muzyka jest ważnym elementem filmu Perfect Days. Nie tylko podkreśla nastrój i atmosferę filmu, ale także stanowi ważny motyw fabularny. Hirayama jest wielkim miłośnikiem muzyki, zwłaszcza jazzu i bluesa. Muzyka jest dla niego źródłem radości i pocieszenia, a także sposobem na wyrażenie siebie. W filmie słyszymy wiele utworów muzycznych, które mają znaczenie dla Hirayamy i jego życia. Niektóre z nich to: „Perfect Day” Lou Reeda, „Blue Moon” Billa Monroe’a, „Summertime” George’a Gershwina, „Georgia on My Mind” Raya Charlesa, „What a Wonderful World” Louisa Armstronga i „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Muzyka w filmie jest nie tylko tłem dźwiękowym, ale także częścią akcji. W jednej ze scen Hirayama gra na harmonijce ustnej utwór „Perfect Day”, co jest symbolicznym gestem jego wdzięczności za życie. W innej scenie Hirayama śpiewa piosenkę „Hallelujah” wraz z innymi ludźmi w kościele, co jest wyrazem jego wiary i nadziei. Muzyka w filmie jest więc nie tylko piękna i wzruszająca, ale także znacząca i komunikatywna.

Znakomita reżyseria

Wim Wenders to reżyser o niezwykłym talencie i wizji. Jego filmy są pełne metaforycznych obrazów, symboli i aluzji, które nadają im głębi i sensu. Wenders potrafi stworzyć niezapomniane sceny, które zapadają w pamięć widza i poruszają jego wyobraźnię. W Perfect Days Wenders pokazuje swoje mistrzostwo w operowaniu kamerą, montażem, światłem i kolorem. Jego film jest bogaty w piękne ujęcia Tokio, które ukazują zarówno jego nowoczesność i dynamikę, jak i jego tradycję i spokój. Wenders zwraca uwagę na szczegóły, które nadają filmowi realizmu i autentyczności. Jego film jest także pełen kontrastów, które podkreślają różnice między postaciami i sytuacjami. Na przykład scena, w której Hirayama sprząta toaletę w luksusowym hotelu jest zestawiona ze sceną, w której Hirayama wraca do swojego skromnego mieszkania.

Wenders nie tylko umiejętnie posługuje się językiem filmowym, ale także potrafi opowiedzieć historię w ciekawy i oryginalny sposób. Jego film nie jest liniową narracją, ale zbiorem krótkich epizodów, które łączą się ze sobą poprzez wspólnego bohatera i motywy. Każdy epizod ma swój własny tytuł i styl, co nadaje filmowi różnorodność i dynamikę. Wenders nie narzuca widzowi jednej interpretacji swojego filmu, ale pozostawia mu dużo miejsca na własne refleksje i odkrycia. Jego film jest więc nie tylko estetycznym doznaniem, ale także intelektualnym wyzwaniem.

Uniwersalna tematyka filmu Perfect Days online

Perfect Days online to film o życiu – o jego prostocie i złożoności, o jego radościach i smutkach, o jego sensie i celu. Film porusza wiele ważnych i aktualnych kwestii, takich jak: samotność, przyjaźń, miłość, rodzina, wiara, przeszłość, przyszłość, marzenia, wspomnienia, przebaczenie, akceptacja, szacunek, wolność, odpowiedzialność i wiele innych. Film pokazuje, że życie jest pełne niespodzianek i wyzwań, ale także pełne możliwości i nadziei, zachęca do refleksji nad własnym życiem i jego wartością, pokazuje, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ważny, a każdy dzień jest cenny i niepowtarzalny.

Wrażliwy humor

Perfect Days to film nie tylko wzruszający i głęboki, ale także zabawny i lekki. Film zawiera wiele scen humorystycznych, które rozładowują napięcie i dodają filmowi uroku. Humor w filmie nie jest jednak wulgarny ani kpiący, ale wrażliwy i sympatyczny, wynika z obserwacji ludzkich zachowań i reakcji, z kontrastów między postaciami i sytuacjami, z absurdów i paradoksów życia. Humor w filmie nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do pokazania ludzkiej natury i jej piękna, jest więc nie tylko śmiechem, ale także uśmiechem.

Reżyser

Wim Wenders
Reżyser

Obsada

12 komentarzy
Udostępnień4

Najnowsze wpisy na blogu

Zobacz wszystkie
Planeta Małp: Wszystkie części po kolei
Początki i Rozwój Serii „Planeta Małp” to amerykańska franczyza science fiction, obejmująca filmy, książki, seriale telewizyjne, komiksy i inne media, przedstawiające świat, w którym ludzie i inteligentne małpy walczą o kontrolę. Wszystko zaczęło się od francuskiego autora Pierre’a Boulle’a i jego powieści z 1963 roku „La Planète des singes”. Powieść stała się inspiracją do serii…
Piła: Wszystkie części po kolei
Wprowadzenie do serii „Piła” Franczyza filmowa „Piła” to dzieło reżysera Jamesa Wana i scenarzysty Leigha Whannella, które zadebiutowało na ekranach w 2004 roku i szybko zyskało status kultowego dzieła w gatunku horrorów. Seria skupia się na postaci Johna Kramera, znanego jako „Jigsaw”, seryjnego mordercy, który rzuca swoim ofiarom wyzwanie w postaci sadystycznych „gier” mających na […]
Harry Potter: Wszystkie części po kolei
Magia na ekranie: Początek przygody Kiedy w 2001 roku światło dzienne ujrzał „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, nikt nie spodziewał się, że będzie to początek jednej z najbardziej dochodowych serii filmowych wszech czasów. Adaptacja magicznego świata stworzonego przez J.K. Rowling była krokiem w nieznane. Produkcja wymagała nie tylko ogromnych nakładów finansowych, ale i odwagi, by […]
Strażnicy Galaktyki: Wszystkie części po kolei
Uniwersum Marvela jest pełne ikonicznych postaci, a „Strażnicy Galaktyki” dołączyli do tego panteonu w 2014 roku, chociaż ich korzenie sięgają komiksów z 1969 roku. Film odwołuje się do wersji drużyny z 2008 roku, którą tworzą Star-Lord, Rocket Raccoon, Groot, Gamora i Drax Niszczyciel. Reżyser James Gunn z dużą swobodą kreatywną dostosował postacie i ich historie, […]
Trolle: Wszystkie części po kolei
„Trolle” są wyjątkową serią filmów animowanych, która została stworzona przez renomowane studio animacyjne DreamWorks Animation. Inspiracją do stworzenia tej kolorowej i pełnej muzyki serii były popularne zabawki Troll Doll, które zostały stworzone przez Thomasa Dama. Zabawki te, znane ze swoich charakterystycznych kolorowych włosów sterczących do góry, zyskały popularność w latach 60. XX wieku, a ich […]

Mogą Ci się spodobać

Top Gun: Maverick
Moja wina
Akademia Dobra i Zła
Nitram
Biedne istoty
After 5 Na zawsze
Prawdziwe życie aniołów
Służka
Asteroid City
Jednym głosem
The Palace
Ferrari