What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Osiem gór Cały Film (2022) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj

aby wyszukać film

Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Osiem gór

Osiem gór

Le otto montagne
2022/12/21Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Osiem gór
Tytuł oryginalny: Le otto montagne
Kraj produkcji: Włochy, Belgia, Francja
Premiera: 2022
Czas trwania: 147 Minut
Gatunek:

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć cały film Osiem gór online?

Osiem gór cały film to dramat z 2022 roku, w reżyserii Felixa van Groeningena i Charlotte Vandermeersch, na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Paolo Cognettiego. Opowiada o przyjaźni między dwoma mężczyznami, którzy spędzili razem dzieciństwo w odległej alpejskiej wiosce i spotkali się ponownie jako dorośli. Obraz miał swoją premierę w konkursie głównym na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes 18 maja 2022 roku, gdzie zdobył nagrodę jury.

Przygody Pietra i Bruno w dolinie Aosty

Historia zaczyna się, gdy chłopiec z miasta, Pietro, jedzie na wakacje w góry ze swoimi rodzicami. Wioska, w której się zatrzymują, wymiera, pozostało tylko jedno dziecko, chłopiec w podobnym wieku, Bruno, który musi już pracować na farmie. Historia toczy się dalej, gdy Pietro idzie na studia, nie wiedząc, jakie życie wybrać, a Bruno jest zmuszony przez ojca do pracy na budowie. Lata później spotykają się ponownie po śmierci ojca Pietra, który okazuje się zostawić mu zawaloną chatkę w wysokich górach niedaleko ich dawnego letniego schronienia i ukrytą przeszłość.

Wizja reżyserów i scenarzystów całego filmu Osiem gór

Reżyserzy i scenarzyści całego filmu Osiem gór zainspirowali się powieścią Paolo Cognettiego, która zdobyła wiele nagród literackich i została przetłumaczona na ponad 40 języków. Zdaniem reżyserów film jest „głęboką i inteligentną medytacją nad naszą zdolnością do kochania i tym, jak jest ona kształtowana przez przypadkowe i nieodwracalne doświadczenia z dzieciństwa oraz przez nasz związek z krajobrazem”3. Reżyserzy starali się oddać piękno i smutek doliny Aosty, gdzie kręcono większość filmu, oraz pokazać emocjonalną więź między dwoma przyjaciółmi.

Znakomita obsada filmu

W rolach głównych występują Luca Marinelli jako Pietro i Alessandro Borghi jako Bruno. Obydwaj są uznawanymi włoskimi aktorami filmowymi i telewizyjnymi. Luca Marinelli zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na 76. Festiwalu Filmowym w Wenecji za rolę w filmie “Martin Eden” (2019), a Alessandro Borghi był nominowany do nagrody Davida di Donatello za rolę w filmie “Suburra” (2015). W pozostałych rolach występują Filippo Timi jako Giovanni, ojciec Pietra; Elena Lietti jako Francesca, matka Pietra; Elisabetta Mazzullo jako Lara, dziewczyna Pietra; Surakshya Panta jako Asmi, nepalska przewodniczka górska.

Osiem gór online – Film wyjątkowy w swoim gatunku

Osiem gór online jest wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie elementy dramatu, przygody i podróży. Produkcja nie jest typowym filmem o górach, lecz o ludziach, którzy żyją w zgodzie lub konflikcie z nimi. Film porusza uniwersalne tematy takie jak przyjaźń, miłość, rodzina, marzenia i śmierć, zachwyca także pięknymi zdjęciami górskich krajobrazów, zarówno włoskich jak i nepalskich. Ma on również oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez szwedzkiego muzyka Daniela Norgrena.

Szczerze polecamy film v cda

Osiem gór cda to wzruszająca i poruszająca opowieść o dwóch przyjaciołach z dzieciństwa, którzy próbują odnaleźć sens życia i swoje miejsce w świecie. Jest on pełen emocji, piękna i smutku. Obraz zasługuje na wysoką ocenę za znakomitą reżyserię, scenariusz, obsadę i zdjęcia. Polecam każdemu, kto lubi filmy o ludzkich relacjach i górach.


Osiem gór cały film

Wyszukaj Osiem gór cały film

Reżyser

Obsada

Luca Marinelli isPietro Guasti
Pietro Guasti
Alessandro Borghi isBruno Guglielmina
Bruno Guglielmina
Filippo Timi isGiovanni Guasti
Giovanni Guasti
Elena Lietti isFrancesca Guasti
Francesca Guasti
Lupo Barbiero isPietro (da piccolo)
Pietro (da piccolo)
Cristiano Sassella isBruno (da piccolo)
Bruno (da piccolo)
Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Nie martw się, kochanie
Doppelgänger. Sobowtór
Bo się boi
Mój policjant / My policeman
Blisko
Chłopi
Podejrzana
Oppenheimer
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
Goście
Jednym głosem
Napoleon