What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Odejdź! Cały Film (2022) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Odejdź! po rejestracji.

Odejdź!

Odejdź!

Leave
2022/10/28Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Odejdź!
Tytuł oryginalny: Leave
Kraj produkcji: Norwegia
Premiera: 2022
Czas trwania: 106 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Odejdź! cały film

Odejdź! cały film opowiada o młodej Amerykance, Hunter White (Alicia von Rittberg), która próbuje odkryć swoje pochodzenie po tym, jak została porzucona jako niemowlę na cmentarzu owinięta w płótno z satanistycznymi symbolami. Jej jedyną wskazówką jest naszyjnik z herbem norweskiej rodziny Norheim, który znalazła przy sobie. Postanawia więc wybrać się do Norwegii, aby odnaleźć swoich prawdziwych rodziców i dowiedzieć się, dlaczego ją opuścili. Jednak jej poszukiwania nie są takie proste, jak się wydaje. Na jej drodze staje tajemniczy duch, który ostrzega ją, żeby odeszła i nie grzebała w przeszłości.

Sekrety, kłamstwa i demony – co kryje się za historią rodziny Norheim? – Cały film Odejdź!

Cały film Odejdź! jest pełen napięcia, zaskakujących zwrotów akcji i mrocznej atmosfery. Hunter odkrywa, że jej rodzina Norheim ma związek z czarną metalową sceną muzyczną i okultyzmem. Jej matka Anna (Maria Alm Norell) była wokalistką zespołu From Black, który popełnił zbiorowe samobójstwo pod wpływem lidera Raylana White’a (Clarence Smith), który okazał się być jej biologicznym ojcem. Jej dziadek Olav (Gerald Pettersen) był znanym okultystą i badaczem zjawisk paranormalnych, który twierdził, że ma kontakt z demonami. Jej przybrany ojciec Torstein (Stig R. Amdam) był policjantem, który prowadził śledztwo w sprawie samobójstwa zespołu i próbował chronić Hunter przed złymi mocami. Wszyscy oni mają coś do ukrycia i nie chcą, żeby Hunter dowiedziała się prawdy.

Alex Herron – debiutant, który zaskoczył świat swoim filmem Odejdź! online

Odejdź! online jest debiutem reżyserskim Alexa Herrona, który wcześniej zajmował się teledyskami i reklamami. Scenariusz napisał Thomas Moldestad, znany z horrorów takich jak “Nocna zmiana” czy “Zimna preria”. Powstał on przy wsparciu norweskich funduszy filmowych i został nakręcony w Bergen i okolicach. Reżyser starał się stworzyć film, który łączy elementy horroru nadprzyrodzonego z thrillerem psychologicznym i kryminałem. Zainspirował się norweską kulturą i historią, zwłaszcza czarną metalową sceną muzyczną lat 90., która była obarczona skandalami i kontrowersjami.

Międzynarodowa obsada, która dała popis aktorskiego kunsztu

Główną rolę Hunter White gra Alicia von Rittberg, niemiecka aktorka znana z filmów takich jak “Fury” czy “Charité”. Jej partnerem na ekranie jest Herman Tømmeraas, norweski aktor i model, który zyskał popularność dzięki serialowi “Ragnarok”. W rolach rodziny Norheim występują: Stig R. Amdam, Ellen Dorrit Petersen, Maria Alm Norell i Gerald Pettersen, którzy są uznani za jednych z najlepszych norweskich aktorów. W roli Raylana White’a, lidera zespołu From Black i biologicznego ojca Hunter, pojawia się Clarence Smith, amerykański aktor i muzyk. W filmie grają również inni znani norwescy aktorzy, tacy jak Morten Holst, Gry M. Dahl czy Kalle Hennie.

Horror nadprzyrodzony czy thriller psychologiczny? Niezwykła mieszanka gatunków i stylów w filmie Odejdź! cda

Odejdź! cda nie jest typowym horrorem nadprzyrodzonym. Reżyser Alex Herron stworzył film, który łączy w sobie różne gatunki i style. Produkcja ma elementy thrillera psychologicznego, kryminału, dramatu rodzinnego i horroru okultystycznego. Obraz porusza także wiele ciekawych tematów, takich jak tożsamość, dziedzictwo, sekrety rodzinne, fanatyzm religijny czy wolna wola. Pojawiają się w nim również nawiązania do norweskiej kultury i historii, zwłaszcza do czarnej metalowej sceny muzycznej lat 90., która była obarczona skandalami i kontrowersjami. Dzieło Herrona pokazuje zarówno piękno norweskiej przyrody i architektury, jak i mroczną stronę norweskiego społeczeństwa i mentalności.

“Odejdź!” – film, który warto zobaczyć, jeśli lubisz napięcie, zagadki i duchy

“Odejdź!” jest filmem dla fanów horroru i nie tylko. Ma ciekawą fabułę, zaskakujące zwroty akcji i mroczną atmosferę. Posiada także dobrą obsadę aktorską, która gra wiarygodnie i emocjonalnie. Film jest także oryginalny i nawiązuje do norweskiej kultury i historii. Może on być jednak nieco zbyt skomplikowany i ciemny dla niektórych widzów. Ta produkcja może nie spełnić oczekiwań tych, którzy szukają prostego i krwawego horroru. Odejdź! jest raczej dla myślących i refleksyjnych widzów. Ta produkcja jest warta obejrzenia, jeśli lubisz filmy z napięciem, zagadkami i duchami.


Odejdź! cały film

Wyszukaj cały film Odejdź! online

Nie czekaj, już teraz wyszukaj cały film Odejdź!. Film można znaleźć na popularnych stronach, na przykład vider, cda czy zalukaj lub w serwisach VOD. Interesują Cię podobne produkcje online? Sprawdź filmygo.pl i znajdź coś dla siebie.

Reżyser

Derek Watson
Reżyser

Obsada

Herman Tømmeraas isStian Norheim
Stian Norheim
Kalle Hennie isMale Nurse
Male Nurse
Clarence Smith isRaylan White
Raylan White
Ragnhild Gudbrandsen isLillian Norheim
Lillian Norheim
Stig R. Amdam isTorstein Norheim
Torstein Norheim
Morten Holst isKristian
Kristian
Maria Alm Norell isAnna Norheim
Anna Norheim
12 komentarzy
Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Osobliwość
Argylle
Krzywe linie Boga
Podejrzana
Marlowe
Nie patrz w dół
Demeter: Przebudzenie zła
Twórca
Joker
Do ostatniej kropli krwi
Matka
Ultimatum