What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Napoleon Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Napoleon po rejestracji.

Napoleon

Napoleon

Napoleon
2023/11/22R
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Napoleon
Tytuł oryginalny: Napoleon
Kraj produkcji: Malta
Premiera: 2023
Czas trwania: 158 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Napoleon cały film

Napoleon Bonaparte to jedna z najbardziej fascynujących postaci w historii świata. Jego życie pełne było zwycięstw i porażek, miłości i nienawiści, ambicji i upadku. Jak wyglądał naprawdę człowiek, który podbił Europę i zmienił bieg historii? Czy znał prawdziwe uczucie? Czy był bohaterem czy tyrankiem? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć najnowszy film Ridleya Scotta, zatytułowany po prostu Napoleon cały film.

Od Korsyki do tronu Francji w całym filmie Napoleon

Cały film Napoleon opowiada o początkach i karierze Napoleona, od jego skromnych korzeni na Korsyce po jego błyskotliwy awans w armii rewolucyjnej Francji. Śledzimy jego genialne kampanie wojskowe, które zapewniły mu sławę i władzę, a także jego polityczne intrygi i spiski, które doprowadziły go do koronacji na cesarza Francuzów. Film nie ukrywa jednak ciemnej strony Napoleona, jego okrucieństwa, megalomanii i błędów, które kosztowały go utratę imperium i wygnanie na wyspie św. Heleny.

Miłość i wojna

Jednym z głównych wątków filmu jest burzliwy związek Napoleona z Józefiną de Beauharnais, jego pierwszą żoną i wielką miłością. Film pokazuje, jak Napoleon zakochał się w pięknej i zmysłowej arystokratce, która była starsza od niego o sześć lat i miała już dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. Film ukazuje również, jak Józefina była niewierna Napoleonowi, który z kolei obsesyjnie ją kontrolował i zazdrościł. Film przedstawia, jak ich małżeństwo było zarówno źródłem siły, jak i słabości dla Napoleona, który walczył o jej miłość i szacunek, a jednocześnie podbijał świat.

Mistrzostwo reżyserii i scenariusza

Film „Napoleon” jest dziełem jednego z najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina, Ridleya Scotta, twórcy takich klasyków jak „Łowca androidów”, „Gladiator” czy „Marsjanin”. Scott znany jest ze swojej umiejętności tworzenia epickich i realistycznych scen batalistycznych, a także zaangażowania w szczegóły historyczne i kostiumowe. Scenariusz filmu napisał David Scarpa, który wcześniej współpracował ze Scottem przy filmie „Wszystkie pieniądze świata”. Scarpa oparł się na bogatej literaturze historycznej i biograficznej o Napoleonie, ale również dodał własną interpretację i wizję postaci.

Wybitne nazwiska w obsadzie filmu Napoleon cda

W rolę tytułowego bohatera w filmie Napoleon cda wcielił się Joaquin Phoenix, jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorów swojego pokolenia. Phoenix ma na swoim koncie wiele znakomitych ról, za które zdobywał liczne nagrody i nominacje, m.in. Oscara za rolę Jokera. Phoenix ponownie spotkał się na planie ze Scottem po 23 latach od wspólnego filmu „Gladiator”, w którym grał cesarza Kommodusa.

W roli Józefiny wystąpiła Vanessa Kirby, znana z serialu „The Crown” i filmu „Mission: Impossible – Fallout”. Kirby zagrała rolę złożonej i charyzmatycznej kobiety, która była zarówno kochanką, żoną, matką, jak i polityczną partnerką Napoleona. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Tahara Rahima jako Paula Barrasa, lidera Dyrektoriatu, który pomógł Napoleonowi dojść do władzy, Bena Milesa jako Caulaincourta, wiernego adiutanta i przyjaciela Napoleona, Ludivine Sagnier jako Theresę Cabarrus, piękną i wpływową salonową, czy Youssefa Kerkoura jako marszałka Davouta, jednego z najlepszych dowódców Napoleona.

Warto czy nie warto obejrzeć film Napoleon online?

Film „Napoleon” online to z pewnością propozycja dla miłośników historii i kina epickiego. Film oferuje widowiskowe sceny bitewne, bogate kostiumy i scenografię, a także emocjonującą opowieść o życiu i miłości legendarnego cesarza. Film nie jest jednak tylko suchym przekazem faktów historycznych, ale również próbą zrozumienia i ukazania ludzkiej strony Napoleona, jego motywacji, marzeń i lęków. Film nie unika też pokazania kontrowersyjnych aspektów jego postaci, jego okrucieństwa, megalomanii i błędów. Film jest więc zarówno hołdem dla geniuszu Napoleona, jak i krytyką jego działań. Film „Napoleon” to film, który warto obejrzeć, aby poznać prawdę o jednym z największych ludzi w historii.


Napoleon cały film

Wyszukaj cały film Napoleon online

Nie czekaj, już teraz wyszukaj cały film Napoleon. Film można znaleźć na popularnych stronach, na przykład vider, cda czy zalukaj lub w serwisach VOD. Interesują Cię podobne produkcje online? Sprawdź filmygo.pl i znajdź coś dla siebie.

Reżyser

Ridley Scott
Reżyser

Obsada

Joaquin Phoenix isNapoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte
Vanessa Kirby isEmpress Josephine
Empress Josephine
Tahar Rahim isPaul Barras
Paul Barras
Youssef Kerkour isGeneral Davout
General Davout
Davide Tucci isLazar Hoche
Lazar Hoche
Edouard Philipponnat isTsar Alexander
Tsar Alexander
Ludivine Sagnier isTheresa Cabarrus
Theresa Cabarrus
Matthew Needham isLucien Bonaparte
Lucien Bonaparte
Erin Ainsworth isHortense de Beauharnais
Hortense de Beauharnais
12 komentarzy
Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Lunana. Szkoła na końcu świata
Armagedon
Thor: Miłość i grom
Sound of Freedom. Dźwięk wolności
Fabelmanowie
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
Niezwykła wędrówka Harolda Fry
Szybcy i wściekli 10
Renfield
Teen Wolf: Nastoletni wilkołak
Tonia
Królowa wojownik