What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Kochanica króla Jeanne du Barry Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Kochanica króla Jeanne du Barry po rejestracji.

Kochanica króla Jeanne du Barry

Kochanica króla Jeanne du Barry

Jeanne du Barry
2023/05/16Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Kochanica króla Jeanne du Barry
Tytuł oryginalny: Jeanne du Barry
Kraj produkcji: Francja
Premiera: 2023
Czas trwania: 113 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Kochanica króla Jeanne du Barry cały film

Kochanica króla cały film to biograficzna opowieść o życiu Jeanne Bécu, która urodziła się jako nieślubna córka ubogiej szwaczki w 1743 roku i zdołała wznieść się na szczyty dworu Ludwika XV, stając się jego ostatnią oficjalną kochanką. Film jest reżyserowany przez Maïwenn, która również gra główną rolę, a obok niej występują Johnny Depp jako Ludwik XV, Melvil Poupaud jako hrabia du Barry i Pierre Richard jako Voltaire.

Romans na tle burzliwej historii w całym filmie Kochanica króla

Fabuła całego filmu Kochanica króla skupia się na związku Jeanne i Ludwika, który rozpoczął się w 1768 roku, kiedy król miał 58 lat, a ona 25. Aby móc zostać jego maîtresse-en-titre, czyli oficjalną kochanką, Jeanne musiała poślubić kuzyna swojego protektora, hrabiego du Barry. Ich małżeństwo było jednak tylko formalnością i nie przeszkadzało im w nawiązywaniu innych romansów. Jeanne szybko zdobyła wpływy i bogactwo na dworze, ale również zyskała sobie wielu wrogów, zwłaszcza wśród arystokracji i rodziny królewskiej. Film pokazuje jej wzloty i upadki, a także jej losy po śmierci Ludwika XV w 1774 roku, kiedy musiała opuścić Wersal i została ostatecznie zgilotynowana podczas rewolucji francuskiej w 1793 roku.

Wizja reżyserki i scenarzystki

Maïwenn jest znaną francuską reżyserką i aktorką, która ma na swoim koncie takie filmy jak “Polisse”, “Moje królestwo” czy “ADN”. W filmie “Kochanica króla” pokazuje swoją wrażliwość i talent do ukazywania skomplikowanych relacji międzyludzkich. Jej scenariusz oparty jest na historycznych źródłach, ale nie unika też fikcji i fantazji. Maïwenn stara się przedstawić Jeanne jako kobietę pełną sprzeczności: zarówno niewinną i czułą, jak i zuchwałą i przebiegłą; zarówno lojalną i oddaną, jak i niewierną i zmienną. Film nie jest jednak tylko portretem Jeanne, ale także obrazem epoki oświecenia i rewolucji, w której zmagały się ze sobą różne idee, wartości i klasy społeczne.

Johnny Depp i Maïwenn: para królewska na ekranie w filmie Kochanica króla cda

Kochanica króla cda posiada obsadę najwyższych lotów. Maïwenn wciela się w tytułową bohaterkę z dużym zaangażowaniem i wiarygodnością. Johnny Depp gra Ludwika XV z charakterystycznym wdziękiem i ironią. Melvil Poupaud jest przekonujący jako hrabia du Barry, mąż Jeanne i jej sojusznik. Pierre Richard natomiast nadaje filmowi lekkości i humoru jako Voltaire, słynny filozof i pisarz, który był przyjacielem Jeanne.

Nowoczesny i kobiecy film historyczny

Kochanica króla jest filmem historycznym, ale nie jest to typowy kostiumowy melodramat. Film ma bowiem wiele elementów współczesnych: muzyka, dialogi, montaż i kamera są nowoczesne i dynamiczne. Film nie stara się być wierny każdemu szczegółowi historycznemu, ale raczej oddać ducha i atmosferę epoki. Film jest też filmem kobiecym, ponieważ ukazuje świat z perspektywy Jeanne, jej emocje, marzenia i dylematy. Film nie ocenia jej moralnie, ale stara się zrozumieć jej motywacje i wybory.

Kochanica króla online: film, który zachwyci i poruszy

Kochanica króla online to ciekawa i oryginalna propozycja dla miłośników historii i kina. Film jest dobrze zrealizowany, ma świetną obsadę i ciekawą fabułę. Film pokazuje nie tylko losy jednej kobiety, ale także burzliwą historię Francji w XVIII wieku. Film jest zarówno romantyczny, jak i dramatyczny, a także zabawny i wzruszający. Film jest wart obejrzenia dla wszystkich, którzy lubią oglądać historie o miłości, władzy i rewolucji.


Kochanica króla Jeanne du Barry cały film

Wyszukaj cały film Kochanica króla Jeanne du Barry online

Nie czekaj, już teraz wyszukaj cały film Kochanica króla Jeanne du Barry. Film można znaleźć na popularnych stronach, na przykład vider, cda czy zalukaj lub w serwisach VOD. Interesują Cię podobne produkcje online? Sprawdź filmygo.pl i znajdź coś dla siebie.

12 komentarzy
Udostępnień1

Mogą Ci się spodobać

Chleb i sól
The Covenant
365 dni: Ten dzień
Na Zachodzie bez zmian
Moja zbrodnia
Gorzko, gorzko!
Top Gun: Maverick
Śubuk
Pięć diabłów
Bez urazy
Prawdziwe życie aniołów
Niewierni w Paryżu