What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Kochanica króla Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj

aby wyszukać film

Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Kochanica króla

Kochanica króla

Jeanne du Barry
2023/05/16Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Kochanica króla
Tytuł oryginalny: Jeanne du Barry
Kraj produkcji: France
Premiera: 2023
Czas trwania: 113 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć cały film Kochanica króla online?

Kochanica króla cały film to biograficzna opowieść o życiu Jeanne Bécu, która urodziła się jako nieślubna córka ubogiej szwaczki w 1743 roku i zdołała wznieść się na szczyty dworu Ludwika XV, stając się jego ostatnią oficjalną kochanką. Film jest reżyserowany przez Maïwenn, która również gra główną rolę, a obok niej występują Johnny Depp jako Ludwik XV, Melvil Poupaud jako hrabia du Barry i Pierre Richard jako Voltaire.

Romans na tle burzliwej historii w całym filmie Kochanica króla

Fabuła całego filmu Kochanica króla skupia się na związku Jeanne i Ludwika, który rozpoczął się w 1768 roku, kiedy król miał 58 lat, a ona 25. Aby móc zostać jego maîtresse-en-titre, czyli oficjalną kochanką, Jeanne musiała poślubić kuzyna swojego protektora, hrabiego du Barry. Ich małżeństwo było jednak tylko formalnością i nie przeszkadzało im w nawiązywaniu innych romansów. Jeanne szybko zdobyła wpływy i bogactwo na dworze, ale również zyskała sobie wielu wrogów, zwłaszcza wśród arystokracji i rodziny królewskiej. Film pokazuje jej wzloty i upadki, a także jej losy po śmierci Ludwika XV w 1774 roku, kiedy musiała opuścić Wersal i została ostatecznie zgilotynowana podczas rewolucji francuskiej w 1793 roku.

Wizja reżyserki i scenarzystki

Maïwenn jest znaną francuską reżyserką i aktorką, która ma na swoim koncie takie filmy jak “Polisse”, “Moje królestwo” czy “ADN”. W filmie “Kochanica króla” pokazuje swoją wrażliwość i talent do ukazywania skomplikowanych relacji międzyludzkich. Jej scenariusz oparty jest na historycznych źródłach, ale nie unika też fikcji i fantazji. Maïwenn stara się przedstawić Jeanne jako kobietę pełną sprzeczności: zarówno niewinną i czułą, jak i zuchwałą i przebiegłą; zarówno lojalną i oddaną, jak i niewierną i zmienną. Film nie jest jednak tylko portretem Jeanne, ale także obrazem epoki oświecenia i rewolucji, w której zmagały się ze sobą różne idee, wartości i klasy społeczne.

Johnny Depp i Maïwenn: para królewska na ekranie w filmie Kochanica króla cda

Kochanica króla cda posiada obsadę najwyższych lotów. Maïwenn wciela się w tytułową bohaterkę z dużym zaangażowaniem i wiarygodnością. Johnny Depp gra Ludwika XV z charakterystycznym wdziękiem i ironią. Melvil Poupaud jest przekonujący jako hrabia du Barry, mąż Jeanne i jej sojusznik. Pierre Richard natomiast nadaje filmowi lekkości i humoru jako Voltaire, słynny filozof i pisarz, który był przyjacielem Jeanne.

Nowoczesny i kobiecy film historyczny

Kochanica króla jest filmem historycznym, ale nie jest to typowy kostiumowy melodramat. Film ma bowiem wiele elementów współczesnych: muzyka, dialogi, montaż i kamera są nowoczesne i dynamiczne. Film nie stara się być wierny każdemu szczegółowi historycznemu, ale raczej oddać ducha i atmosferę epoki. Film jest też filmem kobiecym, ponieważ ukazuje świat z perspektywy Jeanne, jej emocje, marzenia i dylematy. Film nie ocenia jej moralnie, ale stara się zrozumieć jej motywacje i wybory.

Kochanica króla online: film, który zachwyci i poruszy

Kochanica króla online to ciekawa i oryginalna propozycja dla miłośników historii i kina. Film jest dobrze zrealizowany, ma świetną obsadę i ciekawą fabułę. Film pokazuje nie tylko losy jednej kobiety, ale także burzliwą historię Francji w XVIII wieku. Film jest zarówno romantyczny, jak i dramatyczny, a także zabawny i wzruszający. Film jest wart obejrzenia dla wszystkich, którzy lubią oglądać historie o miłości, władzy i rewolucji.


Kochanica króla cały film

Wyszukaj Kochanica króla cały film

Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Parada serc
W trójkącie
Air
Kos
Osobliwość
Creed 3
Goście
Prorok
Pocałunek
Dziewczyny z Dubaju
Poor Things
Teen Wolf: Nastoletni wilkołak