What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Czas krwawego księżyca Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Czas krwawego księżyca po rejestracji.

Czas krwawego księżyca

Czas krwawego księżyca

Killers of the Flower Moon
2023/10/06Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Czas krwawego księżyca
Tytuł oryginalny: Killers of the Flower Moon
Kraj produkcji: USA
Premiera: 2023
Czas trwania: 200 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć online Czas krwawego księżyca cały film

Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio i Robert De Niro – to trio wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie każdego miłośnika kina. A co jeśli dodamy do tego opartą na faktach historię zbrodni, spisków i korupcji wśród indiańskiego plemienia Osage w latach 20. XX wieku? Wtedy mamy do czynienia z jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2023 roku – “Czas krwawego księżyca” cały film. Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym ambitnym projekcie.

Tajemnicze morderstwa na Dzikim Zachodzie – Cały film Czas krwawego księżyca

Cały film Czas krwawego księżyca jest adaptacją bestsellerowej książki Davida Granna o tym samym tytule, która opowiada o serii zabójstw członków plemienia Osage w Oklahomie w latach 1921-1926. Osage byli jednym z najbogatszych ludów na świecie, dzięki odkryciu na ich ziemiach ogromnych złóż ropy naftowej. Jednak ich bogactwo stało się dla nich przekleństwem, gdy zaczęli ginąć w tajemniczych okolicznościach. Niektórzy zostali zastrzeleni, inni otruci, a jeszcze inni wysadzeni w powietrze. Ofiar było ponad 60, a sprawcy pozostawali nieuchwytni.

Czas krwawego księżyca cały film

Ernest Burkhart (DiCaprio), biały farmer, poślubia Mollie (Gladstone), piękną i bogatą Osagę. Ernest jest siostrzeńcem Williama Hale’a (De Niro), wpływowego biznesmena i polityka, który ma duży wpływ na lokalną społeczność. Hale jest także szefem spisku, który ma na celu przejęcie majątków Osagów poprzez ich morderstwa lub manipulacje prawnymi opiekunami.

Wkrótce po ślubie Ernesta i Mollie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Najpierw ginie ojciec Mollie, potem jej siostra Anna (Cara Jade Myers), a następnie jej brat-in-law Rita Smith (Janae Collins). Wszystkie te ofiary są podpalane lub wysadzane w powietrze. Ernest udaje, że nie wie nic o tych zbrodniach, ale w rzeczywistości jest wspólnikiem Hale’a i pomaga mu w realizacji jego planu.

Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. FBI, pod dowództwem J. Edgara Hoovera (John Lithgow), wysyła do Oklahomy agenta Toma White’a (Jesse Plemons), aby zbadał sprawę. White jest bystrym i uczciwym detektywem, który nie daje się zastraszyć ani przekupić przez lokalnych wpływowych ludzi. Z pomocą kilku lojalnych agentów i informatorów White odkrywa prawdę o spisku Hale’a i jego wspólników.

W międzyczasie Mollie zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak z jej mężem. Zauważa, że Ernest zachowuje się dziwnie i kłamie jej na różne tematy. Zaprzyjaźnia się też z W.S. Hamiltonem (Brendan Fraser), który jest przyjacielem Hale’a, ale także tajnym agentem FBI. Hamilton próbuje ostrzec Mollie przed niebezpieczeństwem i namawia ją do współpracy z White’em.

Opowiadanie kończy się na dramatycznym finale, w którym dochodzi do konfrontacji między White’em a Hale’em i jego ludźmi. White udaje się aresztować Hale’a i jego wspólników, w tym Ernesta, i doprowadzić ich do sądu. Mollie musi zmierzyć się z prawdą o swoim mężu i zdecydować, czy mu wybaczyć, czy nie. Film pokazuje też, jakie były konsekwencje tych wydarzeń dla Osagów i dla FBI.

Scorsese wraca do gatunku kryminalnego w filmie Czas krwawego księżyca cda

Czas krwawego księżyca cda to kolejny film Martina Scorsese po wielokrotnie nagradzanym “Irlandczyku”, który również opowiadał o prawdziwej historii zbrodni i korupcji w Ameryce. Tym razem jednak reżyser przenosi nas do zupełnie innego czasu i miejsca – do epoki Dzikiego Zachodu i do świata indiańskiej kultury i tradycji. Scorsese nie ukrywał, że książka Granna go zachwyciła i że chciał ją przenieść na ekran wiernie i autentycznie.

“Kiedy przeczytałem książkę Davida Granna Killers of the Flower Moon, wiedziałem, że muszę zrobić z niej film. To było dla mnie niesamowite doświadczenie móc opowiedzieć tę historię na ziemi, gdzie te wydarzenia miały miejsce. To było niezwykle ważne i kluczowe dla tego, byśmy mogli przedstawić dokładny obraz tamtego czasu i ludzi” – powiedział Scorsese w oświadczeniu ogłaszającym rozpoczęcie produkcji filmu w kwietniu 2021 roku.

Czas krwawego księżyca cda

Wielkie gwiazdy na ekranie – Czas krwawego księżyca online

Czas krwawego księżyca online to także film, który łączy na ekranie dwóch wielkich aktorów i ulubieńców Scorsese – Leonardo DiCaprio i Roberta De Niro. To pierwszy raz, gdy obaj występują razem w filmie tego reżysera, choć wcześniej współpracowali z nim osobno w wielu znakomitych produkcjach. DiCaprio grał m.in. w “Wyspie tajemnic”, “Wilku z Wall Street” i “Zawodowcu”, a De Niro w “Taksówkarzu”, “Chłopcach z ferajny” i “Kasynie”. Obaj aktorzy są laureatami Oscara i uznawani są za jednych z najlepszych w swoim pokoleniu.

W filmie występują także inni znakomici aktorzy, tacy jak Jesse Plemons (“Breaking Bad”, “Fargo”), Lily Gladstone (“Certain Women”, “First Cow”), Tantoo Cardinal (“Dances with Wolves”, “Wind River”), John Lithgow (“The Crown”, “Terms of Endearment”), Brendan Fraser (“The Mummy”, “Crash”) czy Sturgill Simpson (“Queen & Slim”, “The Dead Don’t Die”). W obsadzie znalazło się również wielu przedstawicieli plemienia Osagów, którzy doradzali i pomagali w tworzeniu filmu.

Czy warto obejrzeć film

Czas krwawego księżyca (ang. Killers of the Flower Moon) zapowiada się jako jeden z największych hitów 2023 roku. To opowieść o dramatycznej i zapomnianej historii zbrodni, która zmieniła oblicze Ameryki i doprowadziła do powstania FBI. To także film, który pokazuje bogactwo i piękno kultury indiańskiej, a zarazem jej cierpienie i niesprawiedliwość, jakiej doświadczała. To wreszcie film, który łączy na ekranie niezwykłe talenty reżyserskie i aktorskie, tworząc niezapomniany spektakl.

Czy warto obejrzeć film? Jeśli lubisz kryminały oparte na faktach, jeśli interesuje cię historia i kultura Indian, jeśli jesteś fanem Scorsese, DiCaprio i De Niro – to zdecydowanie tak. Cały film Killers of the Flower Moon ma swoją premierę 20 października 2023. Nie przegap tej okazji, by zobaczyć jeden z najbardziej oczekiwanych filmów dekady.


Czas krwawego księżyca cały film

Wyszukaj cały film Czas krwawego księżyca online

Nie czekaj, już teraz wyszukaj cały film Czas krwawego księżyca. Film można znaleźć na popularnych stronach, na przykład vider, cda czy zalukaj lub w serwisach VOD. Interesują Cię podobne produkcje online? Sprawdź filmygo.pl i znajdź coś dla siebie.

Reżyser

Obsada

Leonardo DiCaprio isErnest Burkhart
Ernest Burkhart
Robert De Niro isWilliam Hale
William Hale
Jesse Plemons isTom White
Tom White
Lily Gladstone isMollie Burkhart
Mollie Burkhart
Tantoo Cardinal isLizzie Q. Kyle
Lizzie Q. Kyle
JaNae Collins isRita Smith
Rita Smith
William Belleau isHenry Roan
Henry Roan
Louis Cancelmi isKelsi Morrison
Kelsi Morrison
12 komentarzy
Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Tata
After 5 Na zawsze
Luther: Zmrok
Krzyk 6
Dobry opiekun
Predator: Prey
Inside
She Came to Me
Wyzwolenie
Tyler Rake 2
Pocałunek
Królowa wojownik