What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Killers of the Flower Moon Cały Film (2023) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj

aby wyszukać film

Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon
2023/10/06Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Killers of the Flower Moon
Tytuł oryginalny: Killers of the Flower Moon
Kraj produkcji: USA
Premiera: 2023
Czas trwania: 200 Minut

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć cały film Killers of the Flower Moon online?

Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio i Robert De Niro – to trio wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie każdego miłośnika kina. A co jeśli dodamy do tego opartą na faktach historię zbrodni, spisków i korupcji wśród indiańskiego plemienia Osage w latach 20. XX wieku? Wtedy mamy do czynienia z jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2023 roku – “Killers of the Flower Moon” cały film. Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym ambitnym projekcie.

Tajemnicze morderstwa na Dzikim Zachodzie – Cały film Killers of the Flower Moon

Cały film Killers of the Flower Moon jest adaptacją bestsellerowej książki Davida Granna o tym samym tytule, która opowiada o serii zabójstw członków plemienia Osage w Oklahomie w latach 1921-1926. Osage byli jednym z najbogatszych ludów na świecie, dzięki odkryciu na ich ziemiach ogromnych złóż ropy naftowej. Jednak ich bogactwo stało się dla nich przekleństwem, gdy zaczęli ginąć w tajemniczych okolicznościach. Niektórzy zostali zastrzeleni, inni otruci, a jeszcze inni wysadzeni w powietrze. Ofiar było ponad 60, a sprawcy pozostawali nieuchwytni.

Na trop zbrodniarzy wpadł młody agent FBI Tom White (Jesse Plemons), który pod dowództwem J. Edgara Hoovera (William Belleau) poprowadził śledztwo, które ujawniło skomplikowaną sieć spiskowców, korumpowanych urzędników i bezwzględnych zabójców. Wśród nich był William Hale (Robert De Niro), wpływowy farmer i szanowany obywatel, który okazał się być bezwzględnym manipulatorem i mordercą. Jego ofiarą padła rodzina jego siostrzeńca Ernesta Burkharta (Leonardo DiCaprio), który był żonaty z Mollie (Lily Gladstone), jedną z dziedziczek fortuny Osage.

Scorsese wraca do gatunku kryminalnego w filmie Killers of the Flower Moon cda

Killers of the Flower Moon cda to kolejny film Martina Scorsese po wielokrotnie nagradzanym “Irlandczyku”, który również opowiadał o prawdziwej historii zbrodni i korupcji w Ameryce. Tym razem jednak reżyser przenosi nas do zupełnie innego czasu i miejsca – do epoki Dzikiego Zachodu i do świata indiańskiej kultury i tradycji. Scorsese nie ukrywał, że książka Granna go zachwyciła i że chciał ją przenieść na ekran wiernie i autentycznie.

“Kiedy przeczytałem książkę Davida Granna Killers of the Flower Moon, wiedziałem, że muszę zrobić z niej film. To było dla mnie niesamowite doświadczenie móc opowiedzieć tę historię na ziemi, gdzie te wydarzenia miały miejsce. To było niezwykle ważne i kluczowe dla tego, byśmy mogli przedstawić dokładny obraz tamtego czasu i ludzi” – powiedział Scorsese w oświadczeniu ogłaszającym rozpoczęcie produkcji filmu w kwietniu 2021 roku.

Wielkie gwiazdy na ekranie – Killers of the Flower Moon online

Killers of the Flower Moon online to także film, który łączy na ekranie dwóch wielkich aktorów i ulubieńców Scorsese – Leonardo DiCaprio i Roberta De Niro. To pierwszy raz, gdy obaj występują razem w filmie tego reżysera, choć wcześniej współpracowali z nim osobno w wielu znakomitych produkcjach. DiCaprio grał m.in. w “Wyspie tajemnic”, “Wilku z Wall Street” i “Zawodowcu”, a De Niro w “Taksówkarzu”, “Chłopcach z ferajny” i “Kasynie”. Obaj aktorzy są laureatami Oscara i uznawani są za jednych z najlepszych w swoim pokoleniu.

W filmie występują także inni znakomici aktorzy, tacy jak Jesse Plemons (“Breaking Bad”, “Fargo”), Lily Gladstone (“Certain Women”, “First Cow”), Tantoo Cardinal (“Dances with Wolves”, “Wind River”), John Lithgow (“The Crown”, “Terms of Endearment”), Brendan Fraser (“The Mummy”, “Crash”) czy Sturgill Simpson (“Queen & Slim”, “The Dead Don’t Die”). W obsadzie znalazło się również wielu przedstawicieli plemienia Osage, którzy doradzali i pomagali w tworzeniu filmu.

Czy warto obejrzeć film

Killers of the Flower Moon to film, który zapowiada się jako jeden z największych hitów 2023 roku. To opowieść o dramatycznej i zapomnianej historii zbrodni, która zmieniła oblicze Ameryki i doprowadziła do powstania FBI. To także film, który pokazuje bogactwo i piękno kultury indiańskiej, a zarazem jej cierpienie i niesprawiedliwość, jakiej doświadczała. To wreszcie film, który łączy na ekranie niezwykłe talenty reżyserskie i aktorskie, tworząc niezapomniany spektakl.

Czy warto obejrzeć film? Jeśli lubisz kryminały oparte na faktach, jeśli interesuje cię historia i kultura Indian, jeśli jesteś fanem Scorsese, DiCaprio i De Niro – to zdecydowanie tak. Film ma swoją premierę 20 października 2023 roku i będzie dostępny na platformie Apple TV+. Nie przegap tej okazji, by zobaczyć jeden z najbardziej oczekiwanych filmów dekady.


Killers of the Flower Moon cały film

Wyszukaj Killers of the Flower Moon cały film

Reżyser

Obsada

Leonardo DiCaprio isErnest Burkhart
Ernest Burkhart
Robert De Niro isWilliam Hale
William Hale
Jesse Plemons isTom White
Tom White
Lily Gladstone isMollie Burkhart
Mollie Burkhart
Tantoo Cardinal isLizzie Q. Kyle
Lizzie Q. Kyle
JaNae Collins isRita Smith
Rita Smith
William Belleau isHenry Roan
Henry Roan
Louis Cancelmi isKelsi Morrison
Kelsi Morrison
Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Cudowny chłopak. Biały ptak
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
Egzorcyzmy siostry Ann
John Wick 4
Lamborghini
Szybcy i wściekli 10
Hypnotic
Duchy w Wenecji
Savage Salvation
Chleb i sól
Nieznośny ciężar wielkiego talentu
Pan Wilk i spółka. Bad Guys