What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Egzorcysta papieża Cały Film (2023) • CDA • Online • Rejestracja potrwa
  dosłownie 30 sekund


 • Wyszykaj swój
  film


 • Dołącz do
  naszych
  użytkownikówZAREJESTRUJ SIĘ LUB ZALOGUJ

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Egzorcysta papieża

Egzorcysta papieża

The Pope's Exorcist
2023/04/05
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Egzorcysta papieża
Tytuł oryginalny: The Pope's Exorcist
Kraj produkcji: USA
Premiera: 2023
Czas trwania:

Przejdź do rejestracji, wyszukaj film i sprawdź dostępność źródeł do niego

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć cały film Egzorcysta papieża online?

Egzorcysta papieża cały film to obraz, który z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników horrorów i fanów Russella Crowe. Film ten jest oparty na prawdziwych wspomnieniach ojca Gabriele Amortha, legendarnego włoskiego księdza i głównego egzorcysty papieskiego. Film jest reżyserowany przez Juliusa Avery’ego, twórcę horroru Operacja Overlord.

Poznaj mroczną historię w całym filmie Egzorcysta papieża

Egzorcysta papieża cały film opowiada o życiu i pracy ojca Gabriele Amortha (Russell Crowe), który przez ponad 30 lat był głównym egzorcystą Watykanu. Amorth twierdził, że przeprowadził ponad 70 tysięcy egzorcyzmów na ludziach opętanych przez złe duchy. Film pokazuje kilka z tych przypadków oraz walkę Amortha z demonem o nazwie Baalzebul (Ralph Ineson), który chce przejąć kontrolę nad światem. Film ukazuje także relację Amortha z papieżem (Franco Nero), który popiera jego działania oraz jego współpracowników i przyjaciół: tłumaczkę (Paloma Bloyd), dziennikarza (Daniel Zovatto) i psycholog (Alex Essoe). Film jest pełen napięcia, grozy i dramatu.

Powstanie filmu Egzorcysta papieża cda

Film Egzorcysta papieża cda jest reżyserowany przez Juliusa Avery’ego, australijskiego reżysera i scenarzysty. Avery jest znany z horroru Operacja Overlord z 2018 roku, który opowiadał o grupie amerykańskich żołnierzy walczących z nazistowskimi zombie podczas II wojny światowej. Avery ma talent do tworzenia atmosferycznych i przerażających scen oraz do łączenia elementów historycznych i fantastycznych. W filmie Egzorcysta papieża Avery korzysta ze źródeł literackich i dokumentalnych dotyczących życia i pracy Amortha oraz historii egzorcyzmów w Kościele katolickim. Avery pokazuje zarówno realistyczne aspekty pracy egzorcysty jak i nadprzyrodzone efekty specjalne przedstawiające demony.

Obsada

Film Egzorcysta papieża ma znakomitą obsadę aktorską. W roli głównej występuje Russell Crowe jako ojciec Gabriele Amorth. Crowe jest jednym z najbardziej uznanych aktorów Hollywood, laureatem Oscara za rolę w Gladiatorze Ridley’a Scott’a oraz nominowanym za role w Piękny umysł Rona Howard’a czy Informatorze Michael’a Mann’a. Crowe doskonale oddaje postać Amortha jako człowieka odważnego, wiernego Bogu i Kościołowi oraz skutecznego w walce z demonami.

W roli demona Baalzebul występuje Ralph Ineson jako głos demona oraz Peter DeSouza-Feighoney jako ciało demona. Ineson jest brytyjskim aktorem zn

any z filmów i seriali takich jak Gra o tron, Czarownica czy Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Ineson ma charakterystyczny, niski i groźny głos, który idealnie pasuje do roli demona. DeSouza-Feighoney jest aktorem kaskaderskim i specjalistą od efektów specjalnych. Jego ciało zostało poddane licznym modyfikacjom komputerowym, aby stworzyć przerażający wygląd demona.

W roli papieża występuje Franco Nero jako papież Jan Paweł II. Nero jest włoskim aktorem legendarnym, znany z filmów takich jak Django Sergio Corbucciego czy Kamelot Joshua Logana. Nero ma duży autorytet i charyzmę na ekranie oraz podobieństwo fizyczne do papieża.

W roli tłumaczki Amortha występuje Paloma Bloyd jako Chiara. Bloyd jest hiszpańską aktorką telewizyjną i filmową. W filmie Egzorcysta papieża gra rolę młodej kobiety, która pomaga Amorthowi w komunikacji z osobami opętanymi przez demony w różnych językach.

W roli dziennikarza śledczego występuje Daniel Zovatto jako William Friedkin. Zovatto jest kostarykańskim aktorem znany z horrorów takich jak To się dzieje nocą czy Don’t Breathe: W pułapce ciemności. W filmie Egzorcysta papieża gra rolę amerykańskiego reportera, który towarzyszy Amorthowi w jego misji i dokumentuje jego działania.

W roli psycholog występuje Alex Essoe jako Sarah Grey. Essoe jest kanadyjską aktorką znany z horrorów takich jak Starry Eyes czy Doktor Sen Mike’a Flanagana. W filmie Egzorcysta papieża gra rolę ekspertki od zdrowia psychicznego, która próbuje znaleźć racjonalne wyjaśnienia dla zjawisk paranormalnych.

Czy warto obejrzeć Egzorcysta papieża?

Egzorcysta papieża cały film to interesujący i poruszający horror oparty na prawdziwej historii ojca Gabriele Amortha i jego walce z demonami. Film ma świetną reżyserię Juliusa Avery’ego oraz doskonałą obsadę aktorską z Russell’em Crowe na czele. Film łączy elementy dramatu historycznego, thrillera śledczego i horroru nadprzyrodzonego w spójną całość. Film nie tylko bawi i straszy widzów ale także skłania do refleksji nad tematami wiary, dobra i zła oraz ludzkiej natury.

Moim zdaniem film Egzorcysta papieża to jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat i warto go obejrzeć w kinie lub na platformach streamingowych. Jeśli lubicie horrory oparte na faktach lub interesujecie się tematyką egzorcyzmów to ten film jest dla Was idealny! Polecam go wszystkim fanom gatunku oraz tym którzy szukają czegoś nowego i oryginalnego.


Egzorcysta papieża cały film

Wyszukaj Egzorcysta papieża cały film

Reżyser

Julius Avery
Reżyser

Obsada

12 komentarzy
Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Uśmiechnij się
Goście
Deinfluencer
Bielmo
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
Nieznajomy
Zakonnica 2
Obecność 4
Enola Holmes 2
Terrifier 2 Masakra w święta
Smakosz: Odrodzenie
Starzy ludzie