What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Bliscy Cały Film (2020) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj

aby wyszukać film

Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Bliscy

Bliscy

Bliscy
2020/09/13Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Bliscy
Tytuł oryginalny: Bliscy
Kraj produkcji: Polska, Czechy
Premiera: 2020
Czas trwania: 74 Minut
Gatunek:

Sprawdź inne filmy online

Wstęp do produkcji oraz gdzie obejrzeć cały film Bliscy online?

Bliscy cały film to polska produkcja z 2020 roku w reżyserii Grzegorza Jaroszuka, znanego z takich obrazów jak “Kebab i Horoskop” czy “Zgoda”. Film jest adaptacją sztuki teatralnej “Bliscy” autorstwa Michała Walczaka, która miała swoją premierę w 2014 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Film był nominowany do Złotych Lwów na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Rodzinna podróż pełna niespodzianek – o czym jest Bliscy online?

Film Bliscy online opowiada o losach trzyosobowej rodziny, która po latach rozłąki postanawia odnaleźć zaginioną matkę i żonę. Ojciec (Olaf Lubaszenko) jest emerytowanym policjantem, który nie potrafi nawiązać kontaktu ze swoimi dorosłymi dziećmi: córką (Izabela Gwizdak), która pracuje jako sprzątaczka w szpitalu i synem (Adam Bobik), który jest bezrobotnym grafikiem komputerowym. Wspólnie wyruszają w podróż po Polsce, śladami matki, która odeszła od nich 15 lat wcześniej. Po drodze spotykają różne postaci, które mają wpływ na ich relacje i zmianę spojrzenia na życie.

Grzegorz Jaroszuk – mistrz czarnego humoru i absurdalnej groteski – Bliscy cda

Reżyser Grzegorz Jaroszuk pokazuje w swoim filmie Bliscy cda absurdalny i groteskowy obraz współczesnej Polski, pełen kontrastów i paradoksów. Jego styl charakteryzuje się czarnym humorem, surrealistycznymi scenami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Scenariusz filmu jest wierny sztuce Michała Walczaka, ale dodaje kilka nowych wątków i postaci, takich jak tajemniczy mężczyzna (Bartłomiej Topa), który podąża za rodziną, czy ekscentryczna pani psycholog (Agnieszka Podsiadlik), która próbuje pomóc im w rozwiązywaniu problemów.

Olaf Lubaszenko i spółka – znakomita obsada aktorska całego filmu Bliscy

Cały film Bliscy posiada obsadę, która doskonale oddaje charaktery i emocje bohaterów. Olaf Lubaszenko gra rolę ojca, który jest zgorzkniały i cyniczny, ale jednocześnie troskliwy i pełen nadziei. Izabela Gwizdak wciela się w córkę, która jest samotna i zagubiona, ale też odważna i niezależna. Adam Bobik gra syna, który jest infantylny i apatyczny, ale też kreatywny i wrażliwy. W pozostałych rolach występują m.in. Bartłomiej Topa, Agnieszka Podsiadlik, Andrzej Konopka, Eryk Lubos czy Anna Smołowik.

Bliscy – film nie do zaszufladkowania

Bliscy to film niebanalny i oryginalny, który nie da się łatwo zaszufladkować. Film łączy w sobie różne gatunki i konwencje, tworząc niepowtarzalny klimat i nastroj. Balansuje między komedią a dramatem, między groteską a realizmem, między suspensem a liryzmem. Jest zarówno zabawny, jak i poruszający, zarówno lekki, jak i głęboki. Film jest o rodzinie, ale nie jest typowym filmem rodzinny. Film jest o miłości, ale nie jest typowym filmem romantycznym. Film jest o życiu, ale nie jest typowym filmem obyczajowym. Film jest wyjątkowy i niezapomniany.

Bliscy – film, który warto zobaczyć

Bliscy to film, który z pewnością nie pozostawi obojętnym widza. Jest to film, który bawi i wzrusza, ale też zmusza do refleksji nad własnym życiem i relacjami z bliskimi. Pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmianę i szukanie szczęścia. Warto go obejrzeć dla znakomitej reżyserii, scenariusza i gry aktorskiej. Jest to film, który zasługuje na uwagę i uznanie.


Bliscy cały film

Wyszukaj Bliscy cały film

Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
Moje życie bez ciebie
Pięć diabłów
Imperium światła
The Palace
Infinite Storm
Top Gun: Maverick
Duchy w Wenecji
Tata
Tetris
Dziki wiatr
Killers of the Flower Moon