Akademia Pana Kleksa Cały Film (2024) • CDA • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł do całego filmu Akademia Pana Kleksa po rejestracji.

Akademia Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa


2024/01/05
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Akademia Pana Kleksa
Tytuł oryginalny: Akademia Pana Kleksa
Kraj produkcji: Polska
Premiera: 2024
Czas trwania:
Gatunek:


Akademia Pana Kleksa cały film odświeża klasyczną bajkę Jana Brzechwy, przekazując jej treść zarówno młodszym, jak i starszym widzom, którzy pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film opowiada o dziewczynce o imieniu Ada Niezgódka, która trafia do tytułowej Akademii Pana Kleksa, aby odkryć świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Pod opieką wybitnego i ekscentrycznego pedagoga, profesora Ambrożego Kleksa, Ada rozwija swoje niesamowite umiejętności i odkrywa ślad, który może pomóc jej rozwikłać największą rodzinna tajemnicę​.

Adaptacja kultowej opowieści – Cały film Akademia Pana Kleksa

W nowej adaptacji tej kochanej historii, główne role są obsadzone przez znanych polskich aktorów. Tomasz Kot wciela się w rolę Ambrożego Kleksa, Antonina Litwiniak gra Adę Niezgódkę, a Piotr Fronczewski, znany z oryginalnej ekranizacji, pojawia się jako Doktor. Lista obsady obejmuje także takie nazwiska jak Danuta Stenka i Agnieszka Grochowska, a także grupę młodych aktorów i aktorek grających uczniów i uczennice magicznej akademii​.

Kawulski – Reżyser Akademia Pana Kleksa cda

Reżyseria Akademia Pana Kleksa cda przypadła Maciejowi Kawulskiemu, który zdecydował się na odświeżenie klasycznej opowieści, dostosowując ją do współczesnego świata. Przeniesienie ducha powieści Brzechwy na duży ekran w nowej, uwspółcześnionej formie było z pewnością wyzwaniem, ale scenariusz, za który odpowiadają Krzysztof Gureczny i Agnieszka Kruk, z powodzeniem łączy elementy znane starszym widzom z nowoczesnym podejściem, które przemawia do młodszej publiczności​.

Jednym z elementów, który dodatkowo koloruje to filmowe doświadczenie, jest muzyka. Urok nowej „Akademii Pana Kleksa” został dodatkowo podkreślony przez teledysk do utworu „Jestem Twoją Bajką” wykonywanego przez sanah, który był przeplatany klatkami z filmu. Tomasz Kot, wcielający się w rolę Pana Kleksa, wykonał ten utwór wspólnie z sanah podczas koncertu na Stadionie Narodowym, co stanowiło mały przedsmak tego, co widzowie mogą zobaczyć na ekranie kinowym​.

Jak powstał film Akademia Pana Kleksa online?

Produkcja filmu była wspólnym wysiłkiem wielu zaangażowanych stron. Producentami są Maciej Kawulski i Tomasz Wardyn, z Open Mind Production na czele produkcji. Koprodukcją zajęli się Grzegorz Pietraszewski, Planeta Jublama, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, NEXT FILM, IBRA, Błażej Hermanowicz, JAKE VISION, SANCRUZ, Platinium Towers Management, Flame Natalia Siwiec. Film uzyskał również wsparcie finansowe od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wspólnicy filmu obejmują InPost, Miasto Katowice, LEGO, a także różne fundacje i organizacje partnerskie​.

Wytwórnia, decydując się na wypuszczenie filmu w 2024 roku, z pewnością miała na uwadze fakt, że historia Pana Kleksa jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej, a jej ponowne przedstawienie nowym pokoleniom może być świetnym sposobem na przybliżenie klasycznej literatury młodszym widzom.

Przeniesienie klasycznej opowieści na ekran w nowoczesny sposób jest zadaniem trudnym, ale wydaje się, że twórcy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Nowe efekty specjalne, muzyka i sposób opowiadania historii sprawiają, że „Akademia Pana Kleksa” stanowi fascynujący most pomiędzy starym a nowym, zachowując ducha oryginalnej opowieści, a jednocześnie oferując coś świeżego i ekscytującego dla nowych widzów.

Kolorystyka filmu jest żywa, co z pewnością przyciąga uwagę młodszych widzów. Współczesne efekty specjalne dodają filmowi dynamiki, a zarazem magii, która jest nieodłącznym elementem tej opowieści. Każda scena wydaje się być starannie zaplanowana i zrealizowana, odzwierciedlając magiczną atmosferę Akademii Pana Kleksa.

Warto również zaznaczyć, że film „Akademia Pana Kleksa” nie stroni od poruszania ważnych tematów. Przyjaźń, odwaga, akceptacja różnorodności i znaczenie wyobraźni są tu przedstawione w sposób, który może zainspirować młodsze pokolenie do poszukiwania własnych dróg życiowych i rozwijania swoich pasji.

Adaptacja na jaką czekaliśmy? – Akademia Pana Kleksa cały film

Podsumowując, Akademia Pana Kleksa cały film stanowi znakomitą próbę zmodernizowania klasycznej polskiej opowieści dla nowej generacji widzów. Reżyser Maciej Kawulski, współpracując z doświadczonym zespołem scenarzystów, aktorów i technicznych czarodziejów, zdołał stworzyć film pełen magii, wyobraźni i ważnych życiowych lekcji. Wszystko to zostało zawarte w efektownej oprawie wizualnej i muzycznej, która z pewnością zrobi wrażenie zarówno na młodszych, jak i starszych widzach.

Zaangażowanie tak wielu znanych polskich aktorów i artystów, a także wsparcie od różnych instytucji filmowych i partnerów biznesowych, pokazuje, jak ważna jest ta produkcja dla polskiej sceny filmowej. Ciekawe, że poprzez współczesną adaptację tej opowieści, twórcy zdołali zachować jej ducha i jednocześnie przekazać ważne przesłanie o znaczeniu kreatywności, przyjaźni i samopoznania.

W kontekście muzyki, współpraca Tomasz Kot z sanah w utworze „Jestem Twoją Bajką” stanowiła jedną z bardziej pamiętnych chwil promocyjnych przed wydaniem filmu, łącząc różne pokolenia fanów tej klasycznej polskiej opowieści.

Jednak film „Akademia Pana Kleksa” nie byłby możliwy bez ogromnego wysiłku i poświęcenia ze strony całego zespołu produkcyjnego, od reżysera, przez scenarzystów, aktorów, aż po ekipę techniczną. Ich wspólny wysiłek przyczynił się do stworzenia dzieła, które z pewnością zostanie zapamiętane jako ważny element kulturalnego dziedzictwa Polski.

Reżyser

Obsada

Tomasz Kot isAmbroży Kleks
Ambroży Kleks
Antonina Litwiniak isAda Niezgódka
Ada Niezgódka
12 komentarzy
Udostępnień0

Najnowsze wpisy na blogu

Zobacz wszystkie
Planeta Małp: Wszystkie części po kolei
Początki i Rozwój Serii „Planeta Małp” to amerykańska franczyza science fiction, obejmująca filmy, książki, seriale telewizyjne, komiksy i inne media, przedstawiające świat, w którym ludzie i inteligentne małpy walczą o kontrolę. Wszystko zaczęło się od francuskiego autora Pierre’a Boulle’a i jego powieści z 1963 roku „La Planète des singes”. Powieść stała się inspiracją do serii…
Piła: Wszystkie części po kolei
Wprowadzenie do serii „Piła” Franczyza filmowa „Piła” to dzieło reżysera Jamesa Wana i scenarzysty Leigha Whannella, które zadebiutowało na ekranach w 2004 roku i szybko zyskało status kultowego dzieła w gatunku horrorów. Seria skupia się na postaci Johna Kramera, znanego jako „Jigsaw”, seryjnego mordercy, który rzuca swoim ofiarom wyzwanie w postaci sadystycznych „gier” mających na […]
Harry Potter: Wszystkie części po kolei
Magia na ekranie: Początek przygody Kiedy w 2001 roku światło dzienne ujrzał „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, nikt nie spodziewał się, że będzie to początek jednej z najbardziej dochodowych serii filmowych wszech czasów. Adaptacja magicznego świata stworzonego przez J.K. Rowling była krokiem w nieznane. Produkcja wymagała nie tylko ogromnych nakładów finansowych, ale i odwagi, by […]
Strażnicy Galaktyki: Wszystkie części po kolei
Uniwersum Marvela jest pełne ikonicznych postaci, a „Strażnicy Galaktyki” dołączyli do tego panteonu w 2014 roku, chociaż ich korzenie sięgają komiksów z 1969 roku. Film odwołuje się do wersji drużyny z 2008 roku, którą tworzą Star-Lord, Rocket Raccoon, Groot, Gamora i Drax Niszczyciel. Reżyser James Gunn z dużą swobodą kreatywną dostosował postacie i ich historie, […]
Trolle: Wszystkie części po kolei
„Trolle” są wyjątkową serią filmów animowanych, która została stworzona przez renomowane studio animacyjne DreamWorks Animation. Inspiracją do stworzenia tej kolorowej i pełnej muzyki serii były popularne zabawki Troll Doll, które zostały stworzone przez Thomasa Dama. Zabawki te, znane ze swoich charakterystycznych kolorowych włosów sterczących do góry, zyskały popularność w latach 60. XX wieku, a ich […]

Mogą Ci się spodobać

Madame Web
Shazam! Gniew Bogów
Kot w butach: Ostatnie życzenie
Mavka i strażnicy lasu
Harry Potter i Czara Ognia
Trolle 3
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Doktor Strange w multiwersum obłędu
Coco
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Mia i ja. Film
Martwe zło: Przebudzenie